Zamknij
Jarosław Kaczyński
6 Zobacz galerię
fot. PAP/Paweł Supernak

Jarosław Kaczyński i Zbigniew Ziobro rozmawiali w środę na kolejnym spotkaniu, ustalając ostateczne warunki dalszego trwania koalicji Zjednoczonej Prawicy. Onet podał, że kryzys zażegna wejście Kaczyńskiego do rządu, zapewne na stanowisko wicepremiera. Znamiennie o negocjacjach opowiadają też fotografie - te wykonane po wyjściu Ziobry i Kaczyńskiego jasno wskazują zwycięzcę negocjacji. 

Spotkanie Jarosława Kaczyńskiego i ministra Zbigniewa Ziobry zakończyło się w środę wieczorem istotnymi deklaracjami. Prezes PiS domaga się poparcia tzw. "Piątki dla zwierząt", jeśli projekt wróci do Sejmu po wecie prezydenta oraz powstrzymania się od "ideologicznej konfrontacji" na skalę europejską - chodzi tu o mniejszości LGBT.

W izbie niższej doszło do rozłamu w kwestii "Piątki" dla zwierząt - politycy partii Ziobry nie poparli prozwierzęcych rozwiązań.

Spotkanie Kaczyński - Ziobro. Ich mowa ciała mówi wiele [ZDJĘCIA]

Kryzys z Sejmu postawił pod znakiem zapytania całą koalicję. Posłowie PiS mówili wprost o "byłych koalicjantach", mając na myśli polityków partii Ziobry. Nastrojów nie poprawiały przeciągające się rozmowy - wielu wieściło rozłam, a nawet drogę do przedterminowych wyborów.

Zobacz także

Na takowy wariant jednak się nie zanosi. Z ustaleń informatorów Onetu wynika, że szefowie PiS i SP porozumieli się co do dalszej współpracy. Choć spotkanie miało przebiegać w nerwowej atmosferze, ustalono, że Kaczyński wejdzie do rządu - według Onetu jako wicepremier.

Spotkanie zwieńczają też fotografie wykonane obu politykom po zakończeniu rozmów. Prezes PiS nie wygląda na nich na specjalnie zadowolonego, co z kolei możemy dostrzec na jednym z ujęć z ministrem sprawiedliwości.