Zamknij

Dziś spotkanie PO. Padnie ostateczna decyzja ws. startu w wyborach

18.07.2019 07:57
Dziś spotkanie PO. Padnie ostateczna decyzja ws. startu w wyborach
fot. Jan Bielecki/East News

Dziś o godzinie 9.00 rano w Warszawie zbiera się zarząd Platformy Obywatelskiej, który ma ostatecznie ustalić formułę startu do Sejmu i Senatu.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

– Określimy nasz pomysł na start, określimy też zasady funkcjonowania Koalicji Obywatelskiej w wyborach do parlamentu. Podamy również – myślę – daty, które będą „kamieniami milowymi” w tej „prekampanii” i kampanii wyborczej, czyli zakończenia budowania list, przyjęcia programu – zapowiedział szef klubu PO-KO Sławomir Neumann.

Zobacz także

Rozmowy liderów utknęły w martwym punkcie

Start w formule Koalicji Obywatelskiej (wspólnie z Nowoczesną i Inicjatywą Polska Barbary Nowackiej) ogłosił już w zeszły piątek podczas Forum Programowego w Warszawie lider Platformy Grzegorz Schetyna i wiele wskazuje na to, że w czwartek zarząd Platformy potwierdzi tę decyzję.

Zobacz także

Prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz przed kilkoma dniami ogłosił, że ludowcy idą do wyborów samodzielnie jako PSL — Koalicja Polska. Od polityków PO i SLD można usłyszeć, że rozmowy liderów obu ugrupowań utknęły w martwym punkcie i rozbijają się o kształt list wyborczych, w tym kandydatów proponowanych przez SLD.

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP