Zamknij

Biorą się za Banasia. "Kolejny odcinek porachunków w rodzinie PiS"

PAP
23.07.2021 15:36
Prezes NIK Marian Banaś na sali obrad Sejmu
fot. PAP/Tomasz Gzell

Wczoraj Marian Banaś zarzuca premierowi Mateuszowi Morawieckiemu kreatywną księgowość, dziś służby zatrzymują syna "kryształowego Mariana", a Zbigniew Ziobro wysyła do Sejmu wniosek o uchylenie immunitetu szefowi NIK. Kolejny odcinek porachunków w rodzinie PiS - skomentował w piątek szef klubu KO Borys Budka.

Prezes NIK Marian Banaś poinformował w piątek, że jego syn został zatrzymany na lotnisku Kraków Balice, gdy wracał z urlopu, a zatrzymania dokonali funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego. Także w piątek CBA poinformowało, że dyrektor Izby Skarbowej w Krakowie Tadeusz G. oraz społeczny doradca prezesa Najwyższej Izby Kontroli Jakub B. zostali zatrzymani przez Centralne Biuro Antykorupcyjne i zostaną przewiezieni do Prokuratury Regionalnej w Białymstoku, gdzie usłyszą zarzuty. Prokuratura Krajowa natomiast podała, że na wniosek Prokuratury Regionalnej w Białymstoku Prokurator Generalny wystąpił w piątek do marszałek Sejmu o zgodę na pociągnięcie do odpowiedzialności karnej prezesa NIK.

Do sprawy odniósł się na Twitterze szef klubu KO Borys Budka.

"Wczoraj Marian Banaś zarzuca Morawieckiemu kreatywną księgowość i ukrywanie poza budżetem 224 mld złotych deficytu, dziś służby zatrzymują syna +kryształowego Mariana+ a Zbigniew Ziobro wysyła do Sejmu wniosek o uchylenie immunitetu szefowi NIK. Kolejny odcinek porachunków w rodzinie PiS" - napisał polityk KO.

RadioZET.pl/PAP