Zamknij

Stan wyjątkowy potrwa dłużej? Rząd zwrócił się do prezydenta RP

28.09.2021 14:01
Stan wyjątkowy będzie przedłużony o 60 dni
fot. PAP

Rząd podjął decyzję o zwróceniu się do prezydenta w sprawie przedłużenia stanu wyjątkowego o 60 dni – poinformował na konferencji we wtorek rzecznik Rady Ministrów Piotr Müller.

Stan wyjątkowy w 183 gminach przy granicy z Białorusią będzie przedłużony o kolejne 60 dni – decyzję w tej sprawie podjęła dziś rada ministrów. Informację przekazał na konferencji we wtorek, 28 września, rzecznik rządu, Piotr Müller. Aby formalności stało się zadość, potrzebna jest jeszcze zgoda prezydenta RP Andrzeja Dudy.

- Na dzisiejszym posiedzeniu Rada Ministrów podjęła decyzję o zwróceniu się do prezydenta Andrzeja Dudy o przedłużenie stanu wyjątkowego o kolejne 60 dni - powiedział Müller na konferencji po zakończeniu obrad rządu. Dodał, że wniosek jeszcze we wtorek ma zostać przekazany na biurko głowy państwa.

Stan wyjątkowy zostanie przedłużony. "Sytuacja bardzo trudna" 

Rzecznik rządu stwierdził, że sytuacja na polsko-białoruskiej granicy jest nadal bardzo trudna. - Od początku tej wojny hybrydowej, bo tak ją trzeba już nazywać, granicę polsko-białoruską próbowało przekroczyć ok. 10 tys. osób. Codziennie setki migrantów próbują nielegalnie przekroczyć polską granicę - powiedział Müller.

Zaznaczył jednocześnie, że Straż Graniczna, wojsko i policja podejmują wszelkie działania, aby nie dopuścić do tego typu działań. - Naszym obowiązkiem jest nie tylko zabezpieczyć granicę Polski, ale i Unii Europejskiej - dodał.

RadioZET.pl