Zamknij

Karczewski kandydatem na marszałka Senatu? „Wszystko na to wskazuje”

17.10.2019 12:13
Karczewski kandydatem na marszałka Senatu? „Wszystko na to wskazuje”
fot. PAP/Tomasz Gzell

– Wszystko wskazuje na to, że ja będę kandydatem Prawa i Sprawiedliwości na marszałka Senatu – powiedział w czwartek Stanisław Karczewski, dotychczasowy marszałek kończącego kadencję Senatu.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

– Wszystko wskazuje na to, że ja będę kandydatem – powiedział Karczewski pytany o to, kto będzie kandydatem PiS na marszałka nowo wybranego Senatu.

Zobacz także

Wyraził przekonanie, że kończąca się kadencja izby wyższej parlamentu była udana.

Zobacz także

– Myślę, że panowałem nad emocjami senatorów, potrafiłem prowadzić obrady, ale przede wszystkim sprawy, za które odpowiedzialny jest Senat i myślę, że ja będę kandydatem na marszałka Senatu – powiedział Karczewski na briefingu prasowym przed rozpoczęciem posiedzenia Senatu.

PiS traci większość w Senacie

PiS uzyskał w Senacie 48 mandatów, Koalicja Obywatelska – 43 mandaty, PSL – trzy, a SLD – dwa. W Senacie zasiądą także Lidia Staroń (Komitet Wyborczy Wyborców Lidia Staroń – Zawsze po stronie ludzi) oraz Wadim Tyszkiewicz (Komitet Wyborczy Wyborców Wadim Tyszkiewicz), Krzysztof Kwiatkowski (Komitet Wyborczy Wyborców Krzysztofa Kwiatkowskiego) oraz Stanisław Gawłowski (Komitet Wyborczy Wyborców Demokracja Obywatelska).

Zobacz także

RadioZET.pl/RadioZET/PAP