Trwają prace serwisowe. Zapraszamy wkrótce
Trwają prace serwisowe. Zapraszamy wkrótce
Trwają prace serwisowe. Zapraszamy wkrótce
Zamknij

Znajdziesz nas także

Pobierz apkę Radia ZET

Trwają prace serwisowe. Zapraszamy wkrótce

Tyle razy z żoną latał Karczewski. Senat publikuje kolejny wykaz lotów marszałka

08.08.2019 20:47
karczewski i Kuchciński
fot. Zbyszek Kaczmarek/REPORTER

Na stronie internetowej Senatu opublikowano w czwartek kolejny wykaz zagranicznych i krajowych podróży samolotem o statusie HEAD z udziałem marszałka Senatu Stanisława Karczewskiego. Jak z nich wynika, od października 2015 roku do końca grudnia roku 2017 Karczewski odbył 17 takich lotów, z czego cztery - razem z żoną.

Trwają prace serwisowe. Zapraszamy wkrótce

Senat opublikował na swojej stronie kolejny wykaz oficjalnych lotów marszałka Stanisława Karczewskiego. W środę wieczorem pojawił się wykaz dotyczący lotów od stycznia 2018 roku, w czwartek dodano informację o lotach od października 2015 r. do grudnia 2017 r. 

Zobacz także

W wykazie CIS uwzględniło loty z Polski za granicę i w kraju, jednak nie sprecyzowało, czy w ramach danej wizyty zagranicznej odbyło się więcej lotów o statusie HEAD. CIS podaje, że marszałek Senatu w tym czasie odbył 17 podróży, w tym 15 zagranicznych. W czterech z nich towarzyszyła mu żona. Były to dwie wizyty w Budapeszcie, w Kijowie i Charkowie oraz podróż do Szwajcarii. 

karczewski-loty
fot. www.senat.gov.pl

Zgodnie z wykazem Karczewski odbył w latach 2015-2017 dwie podróże krajowe - do Nowego Miasta nad Pilicą na spotkanie w sprawie lotniska wojskowego i do Krakowa; jako cel tej podróży wskazano uroczystości barbórkowe w Libiążu. CIS podaje też, że w najbliższych dniach Kancelaria Senatu "w związku z napływającymi licznymi prośbami" opublikuje też wykaz lotów o statusie HEAD Bogdana Borusewicza z czasu, gdy był marszałkiem Senatu (lata 2005-15).

Zobacz także

Loty Kuchcińskiego

Marszałek Sejmu Marek Kuchciński ogłosił w czwartek, że kolejnego dnia poda się do dymisji, co miało być spowodowane tym, że "opinia publiczna negatywnie oceniła jego postępowanie". Chodzi o aferę z rodzinnymi lotami rządowym samolotem, którą nagłośniło Radio ZET. Sam Kuchciński podtrzymuje, że wszystkie jego loty, w tym te z rodziną, były służbowe i ani razu nie złamał prawa. Przypomnijmy, że początkowo chodziło o sześć lotów pomiędzy Warszawą, Krakowem i Rzeszowem. Wkrótce jednak okazało się, że rodzinnych lotów Marszałka było znacznie więcej, a w podróże zabierał też innych polityków Prawa i Sprawiedliwości wraz z ich rodzinami

W poniedziałek wieczorem na stronach Sejmu opublikowano „wykaz krajowych podróży służbowych drogą powietrzną Marszałka Sejmu w czasie VIII kadencji". Wykaz zawiera 85 pozycji opisujących podróże krajowe marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego między 17 marca 2016 r. a 22 lipca 2019 r. Wynika z niego, że 70 z nich odbywało się na trasie między Warszawą i Rzeszowem (w tym często z drogą powrotną). Z wyliczeń Onetu wynika, że loty kosztowały wszystkich podatników ponad 4 mln zł. 

Zobacz także

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP/senat.gov.pl

Trwają prace serwisowe. Zapraszamy wkrótce
Trwają prace serwisowe. Zapraszamy wkrótce