Zamknij

Karczewski składa dymisję. Wicemarszałek Senatu podał powód

13.05.2020 10:40
Stanisław Karczewski
fot. PAP

Stanisław Karczewski poinformował, że rezygnuje z funkcji wicemarszałka Senatu, zachowując jednak mandat senatorski. Polityk PiS argumentował to chęcią powrotu do zawodu lekarza oraz konfliktem z marszałkiem Tomaszem Grodzkim. Zarekomendował również na swojego następcę senatora Marka Pęka. 

Karczewski przypomniał podczas konferencji swoją poranną medialną deklarację o rezygnacji z funkcji wicemarszałka Senatu. - Moja decyzja jest podyktowana tym, że pan marszałek Grodzki przedstawił opinię, w której zakazuje się łączenia funkcji wicemarszałka i możliwości wykonywania zawodu lekarza - mówił senator PiS.

Nie chcąc wchodzić w konflikt na jeszcze wyższym poziomie emocji z panem marszałkiem Grodzkim postanowiłem zrezygnować z funkcji wicemarszałka

- powiedział Karczewski. Zapewnił, że w dalszym ciągu będzie aktywnym politykiem i zachowa swój mandat senatorski. - Zgodnie z ustaleniami mamy niestety tylko jedno miejsce w Prezydium (Senatu), w to miejsce będziemy rekomendować byłego wicemarszałka z poprzedniej kadencji pana senatora Marka Pęka - poinformował Karczewski.

Pęk zapowiedział, że klub PiS zwróci się do marszałka Senatu, aby jeszcze na obecnym posiedzeniu Izby odbyło się głosowanie nad jego kandydaturą na stanowisko wicemarszałka.

Stanisław Karczewski - lekarz, senator, b. marszałek

Stanisław Karczewski jest senatorem PiS od VI kadencji Senatu. Pełni mandat senatora nieprzerwanie od 2005 r. W IX kadencji Senatu, w latach 2015-2019 był marszałkiem Izby Wyższej, a wicemarszałkiem w latach 2011-2015 r. oraz w X kadencji od listopada 2019 r.

Zobacz także

Z wykształcenia jest lekarzem ze specjalizacją chirurgii ogólnej. Od 1981 zatrudniony w szpitalu rejonowym w Nowym Mieście nad Pilicą (woj. mazowieckie), gdzie był m.in. dyrektorem oraz ordynatorem oddziału chirurgicznego. 

RadioZET.pl/PAP