Zamknij

Marszałek Karczewski ws. wynajmu willi: Ta własność powinna być wykorzystywana

13.08.2019 07:23
Stanisław Karczewski
fot. Piotr Molecki/East News

– Te pieniądze zostają w budżecie państwa. Jestem przekonany, że gdyby policzyć, to koszt wynajęcia jest niższy niż koszty dla marszałka żyjącego poza Warszawą – mówił w poniedziałek na antenie TVP Info Stanisław Karczewski. Marszałek Senatu odniósł się do zarzutów o wynajmowanie willi na koszt podatnika czy zjedzenie kolacji z żoną za 16 tys. zł.  

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Stanisław Karczewski potwierdził w TVP, że mieszka w wynajmowanej willi. Zaznaczył jednak, że koszt tych wydatków jest niższy niż ten dla mieszkania poza Warszawą.

Ten kompleks znajduje się w zasobach Skarbu Państwa. Inaczej byłby niewykorzystywany. Połowę willi (przy ul. Parkowej w stolicy – red.) wynajmuję nie ja, a kancelaria Senatu. Te pieniądze zostają w Skarbie Państwa. Jestem przekonany, że gdyby policzyć, to ten koszt jest niższy dla budżetu, niż dla marszałków mieszkających poza Warszawą.

Stanisław Karczewski, w TVP Info

Powołał się przy tym na zapisy ustawy regulującej wynajem mieszkania przez najważniejsze osoby w państwie.

Zobacz także

Danuta Holecka dopytała też marszałka o kulisy kolacji za 16 tys. zł. Takowa kwota została podana przez media dociekające kulis przepłacanych posiłków. Karczewski skwitował sprawę krótko.

– Nigdy takiej kolacji nie było – stwierdził.

Z drugiej strony potwierdził, że wydaje na kolacje dla gości zagranicznych, m.in. w warszawskich Łazienkach.

Nie są to kolacje wystawne, ale one kosztują.

marszałek Senatu

RadioZET.pl/TVP Info