Zamknij

Karczewski: Grodzki do dymisji za nieodpowiedzialność. Szef PSL odpowiada

12.03.2020 14:34
Stanisław Karczewski Władysław Kosiniak-Kamysz
fot. Jan Bielecki/East News Tomasz Jastrzebowski/REPORTER

Koronawirus w Polsce nie odsunął polityki na dalszy plan. Mało tego, zdaniem wicemarszałka Senatu Stanisława Karczewskiego (PiS) Tomasz Grodzki powinien stracić stanowisko marszałka izby wyższej. W sprawie zaapelował do szefa koalicyjnego PSL. Władysław Kosiniak-Kamysz odpowiedział mu w krótki sposób.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku  

Stanisław Karczewski ponawia apel o wyjście PSL-u z rządzącej Senatem koalicji. W piśmie podpisanym przez senatorów PiS powołuje się na nierozsądne zachowanie marszałka Tomasza Grodzkiego (KO), który niedawno wrócił z urlopu z Włoch. Sam zainteresowany przekonywał, że był w regionie wolnym (jeszcze) od koronawirusa, na dowód pokazał w sieci test z wynikiem negatywnym na jego obecność.

Zobacz także

Wicemarszałkowi z PiS to nie wystarczyło. 

Pan Marszałek Tomasz Grodzki pokazał (...) że za nic ma zdrowie obywateli. W czasie gdy rząd robi wszystko, by spowolnić wzrost zakażonych, najważniejsza postać opozycji dała popis wybitniej nieodpowiedzialności i lekceważenia zdrowia i życia Polaków. 

- napisał Karczewski.

Panie prezesie, wzywamy Pana do natychmiastowej reakcji i przeciwstawienia się swojemu koalicjantowi. Liczymy, że PSL doprowadzi do zmiany marszałka Senatu. Wierzymy, że idee zdroworozsądkowej polityki nie są tylko pustymi kampanijnymi hasłami. Czas przestać mówić. Czas działać

- napisał wicemarszałek Stanisław Karczewski do szefa PSL.

Lider PSL odbija piłeczkę: Nie wzywam ministra do dymisji, choć był we Włoszech

Władysław Kosiniak-Kamysz odniósł się do apelu Karczewskiego po południu. W krótkim wpisie na Twitterze „odbił piłeczkę” senatorowi. Przypomniał, że sam minister zdrowia wrócił niedawno z Włoch. 

Mimo włoskich ferii ministra Szumowskiego nie wzywam go do dymisji, bo uważam, że nie pora teraz na robienie polityki. Najpierw wygrajmy z koronawirusem i zapewnijmy bezpieczeństwo wszystkim Polakom

- przekazał lider PSL.

RadioZET.pl/PAP/Twitter