Ostre starcie posłów PO. "To nie jest poziom polityka ogólnokrajowego"

31.05.2019 18:28
Ostre starcie posłów PO. "To nie jest poziom polityka ogólnokrajowego"
fot. LUKASZ SOLSKI/East News

Ostrą wymianę zdań dwóch polityków Platformy Obywatelskiej opisało kilka portali, m.in Onet. Sławomir Neumann na antenie Radia ZET odniósł się do słów europosłanki PO, Elżbiety Łukacijewskiej, która wcześniej w programie "Polityka na ostro" Polsat News skrytykowała sztab wyborczy za sposób przeprowadzenia kampanii.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

- Taka wypowiedź to nie jest poziom polityka ogólnokrajowego. Proponuję, żeby Sławomir Neumann w najbliższych wyborach wystartował z ostatniego miejsca – powiedziała Łukacijewska, pytana później przez Polsat o słowa Neumanna w Radiu ZET.

Zobacz także

"Ja gratuluję pani Eli Łukacijewskiej wyniku w Cisnej"

Elżbieta Łukacijewska z Platformy Obywatelskiej wywalczyła mandat w europarlamencie, startując z ostatniego miejsca na podkarpackiej liście (gmina Cisna – red.). W czwartek, w programie „Polityka na Ostro” w telewizji Polsat News skrytykowała działania sztabu wyborczego Koalicji, wskazując na zły sposób prowadzenia kampanii.

W piątek rano na antenie Radia ZET do jej krytycznych uwag odniósł się Sławomir Neumann.

- Ja gratuluję pani Eli Łukacijewskiej wyniku w Cisnej, ale jeżeli taka jest świetna w Cisnej, dlaczego nie wygrała w gminie obok? – dociekał polityk. Zdaniem Neumann, europosłanka „uznała, że to co wydarzyło się w Cisnej jest jakimś remedium na porażkę w całym kraju”.

Zobacz także

- Gmina już obok taka nie była dobra (dla KE – red.), a to było 10 kilometrów obok – podkreślał,

 - Ja bym chciał tylko, żeby zachować zdrowy rozsądek i proporcje w ocenach. Buzek miał ponad 400 tysięcy głosów. To może na nim się lepiej wzorować, niż na 30 tysiącach w Cisnej czy na Podkarpaciu – ripostował.

"To nie ten poziom"

Po wystąpieniu Neumanna w „Gościu Radia ZET” Polsat News zwrócił się do Łukacijewskiej z prośbą o komentarz.

- To nie ten poziom. Wszyscy panowie, którzy byli odpowiedzialni za kampanię, a ja skrytykowałam ten sztab, czują się urażeni, ale to jest ich problem, nie mój – powiedziała stacji Łukacijewska. Stwierdziła, że „trzeba być ponad to”. Jak dodawała, "była w PO wcześniej niż Sławek Neumann” i „jeżeli coś miała, to sama to wywalczyła”.

Zobacz także

Odparła też, że w nadchodzących wyborach poleca Sławomirowi Neumannowi wystartować – tak jak ona – z ostatniego miejsca.

Nie był to jednak koniec przepychanki pomiędzy politykami. Polsat dał Neumannowi możliwość odniesienia się do słów koleżanki z partii. Ten stwierdził, że „nie zeszły jeszcze emocje z Eli”. - Niech się napije zimnej wody. Nigdy nie startowałem z pierwszego miejsca – sprecyzował.

 

RadioZET/Twitter/Onet