Zamknij

Nie żyje Stefan Pastuszka, były senator i wiceminister edukacji

11.10.2019 16:28
Nie żyje Stefan Pastuszka, były senator i wiceminister edukacji
fot. JACEK DOMINSKI/REPORTER

Nie żyje senator Polskiego Stronnictwa Ludowego i wiceminister edukacji, Stefan Pastuszka. Bardzo smutną wiadomość przekazał w mediach społecznościowych prezes ludowców, Władysław Kosiniak-Kamysz

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

"Odszedł od nas prof. Stefan Pastuszka, wybitny historyk i nauczyciel akademicki. Był senatorem PSL, wiceministrem edukacji, przewodniczącym sejmiku świętokrzyskiego. Ludowiec z krwi i kości, a nade wszystko dobry, prawy człowiek. Pokój Jego duszy" – napisał na Twitterze Władysław Kosiniak-Kamysz.

Profesor nauk humanistycznych i wiceminister edukacji

Zobacz także

Profesor Stefan Pastuszka urodził się w 1940 roku, w Olechowie Nowym (województwo mazowieckie). Był senatorem Polskiego Stronnictwa Ludowego w III kadencji Sejmu.

Zobacz także

Polityk głównie zaangażowany był w działalność naukową. Pracował w Instytucie Bibliotekoznawstwa i Dziennikarstwa na Wydziale Humanistycznym Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach. Stefan Pastuszka był również wcześniej rektorem kilku prywatnych szkół wyższych. W 2011 roku, został mianowany tytułem naukowym profesora nauk humanistycznych Zmarły polityk PSL w latach 1995-1997 był w ówczesnym rządzie wiceministrem edukacji.

Zobacz także

Według informacji kieleckiej Wyborczej, profesor Pastuszka zmagał się z ciężką chorobą. Odszedł w czwartek, w Świętokrzyskim Centrum Onkologii w Kielcach.

 

RadioZET.pl/Super Express/kielce.wyborcza.pl/