Zamknij

Strajk Kobiet powołuje Radę Konsultacyjną. Wkrótce pierwsze spotkanie

30.10.2020 14:58
Strajk Kobiet
fot. PAP/Radek Pietruszka

Rada Konsultacyjna powołana przez Ogólnopolski Strajk Kobiet zbierze się po raz pierwszy w niedzielę - poinformowała w piątek Marta Lempart. W jej składzie mają się znaleźć eksperci i ekspertki od tematów, które pojawiają się w postulatach protestujących, a także osoby z pokolenia Solidarności.

Strajk Kobiet powołał w piątek Radę Konsultacyjną. To właśnie jej przedstawiciele mają prowadzić ewentualne rozmowy z rządem. - Jeżeli rząd oczywiście będzie chciał rozmawiać, bo na razie rozmawia z nami za pomocą gazu - powiedziała w piątek Klementyna Suchanow, jedna z liderek Strajku Kobiet, pisarka i aktywistka. Zaznaczyła, że Rada ma się zebrać po raz pierwszy w niedzielę.

Suchanow dodała, że nie może jeszcze podać nazwisk osób, które znajdą się w składzie Rady Konsultacyjnej. - Chcemy, żeby znalazły się w radzie eksperci i ekspertki od tematów, które pojawiają się w postulatach tak, żebyśmy mogli polegać na ich wiedzy - zaznaczyła. - Znajdują się także osoby, którym ufamy z tego pokolenia "Solidarności", którzy mają doświadczenie w przeprowadzaniu takich operacji - powiedziała. Jak dodała, są tam również ludzie ulicy, a także przedstawiciele młodzieży, którą tak tłumnie widać na ulicach.

Marta Lempart przypomniała przy tym, że pierwszym postulatem protestujących jest przyznanie, że orzeczenie TK ws. aborcji "nie jest żadnym wyrokiem". "Ale zważywszy na to, co dzieje się na ulicy, jakie hasła tam padają i w jakiej sprawie protestują ludzie w całej Polsce, naszym głównym postulatem i końcowym jest dymisja rządu" - dodała. 

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP