Zamknij

Strajk Kobiet. Klementyna Suchanow do dziennikarzy TVP Info: Jesteście psami

24.11.2020 17:59
Klementyna Suchanow
fot. TVP Info

Strajk Kobiet zorganizował we wtorek kolejną konferencję prasową. Do siedziby organizatora nie zostali wpuszczeni reporterzy TVP Info, Gazety Polskiej i Telewizji Republika. - Jesteście psami - powiedziała Klementyna Suchanow, jedna z liderek Ogólnopolskiego Strajku Kobiet. 

Konferencja Ogólnopolskiego Strajku Kobiet zaplanowana była na godzinę 12 w siedzibie OSK przy ulicy Wiejskiej w Warszawie. Na miejscu pojawili się dziennikarze różnych stacji radiowych, telewizyjnych oraz prasowych. Do siedziby nie zostali wpuszczeni reporterzy TVP Info oraz prawicowych mediów: ''Gazety Polskiej'' i ''Telewizji Republika''. 

Klementyna Suchanow do dziennikarzy TVP Info: Jesteście psami 

– Zapraszamy tylko prawdziwych dziennikarzy. Pisowskim służbom dziękujemy – mówiła Marta Lempart z SKO. – Jesteście psami – rzuciła w stronę dziennikarzy Klementyna Suchanow, zamykając przed nimi drzwi do siedziby. W kamienicy na Wiejskiej doszło do przepychanek, gdy wykluczeni dziennikarze próbowali wtargnąć do środka pomimo wyraźnego sprzeciwu organizatorek.

Jak relacjonował Miłosz Kłeczek z TVP Info, w trakcie przepychanek ''poturbowana została jedna z dziennikarek Gazety Polskiej''. – Pseudoochroniarz próbował zmiażdżyć jej nogę. Musieliśmy interweniować, przepychać drzwi, domagać się, aby wejść do środka. Odmówiono nam tego prawa – relacjonował reporter rządowej telewizji.

Na miejsce została wezwana policja. – Funkcjonariusze podjęli interwencję i pouczyli zgromadzone pod siedzibą Ogólnopolskiego Strajku Kobiet osoby o dalszym postępowaniu. Nikt nie został zatrzymany ani ukarany – powiedział w rozmowie z PAP nadkom. Robert Szumiata ze śródmiejskiej komendy.

Marta Lempart wyrzuciła ekipę TVP Info

13 listopada w trakcie konferencji prasowej Ogólnopolskiego Strajku Kobiet doszło do awantury. Marta Lempart wyrzuciła z niej dziennikarkę i operatora TVP Info. – Wy*****alać! Ja już powiedziałam na poprzedniej konferencji, że macie s*****alać, nie rozumiem, dlaczego tu ciągle przychodzicie – stwierdziła aktywistka. Lempart podkreśliła, że na konferencje prasowe zapraszani są dziennikarze, a nie funkcjonariusze PiS. 

Zobacz także

Masowe protesty w całej Polsce w ramach Strajku Kobiet trwają od 22 października i są wyrazem sprzeciwem wobec zaostrzenia przepisów antyaborcyjnych. Wywołało je orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego, który stwierdził, że przepis tzw. ustawy antyaborcyjnej z 1993 roku, zezwalający na aborcję w przypadku ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu, jest niezgodny z konstytucją. 

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku 

RadioZET.pl/PAP/TVP Info