Zamknij

Polityczna sonda RadioZET.pl: Na którą partię zagłosowałbyś w wyborach?

30.10.2020 11:41

RadioZET.pl sprawdza poparcie, jakim cieszą się politycy w Polsce w momencie kryzysu politycznego wywołanego wyrokiem TK ws. aborcji. Na którą partię zagłosowałbyś/aś w wyborach parlamentarnych? Weź udział w naszej anonimowej sondzie i poznaj, jak rozkłada się poparcie w internecie dla wszystkich ugrupowań.  

Sejm
fot. PAP
loader

Strajk Kobiet trwa w całej Polsce od zeszłego czwartku. Trybunał Konstytucyjny pod przewodnictwem Julii Przyłębskiej orzekł, że przepis tzw. ustawy antyaborcyjnej z 1993 r. zezwalający na dopuszczalność aborcji w przypadku dużego prawdopodobieństwa ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu jest niezgodny z konstytucją. Na piątek zaplanowany jest największy protest. Organizatorzy zapowiedzieli, że w stolicy odbędzie się marsz z udziałem demonstrantów przybyłych z całej Polski. 

W najnowszym sondażu Kantar dla "Gazety Wyborczej" Prawo i Sprawiedliwość zanotowało bardzo duży spadek poparcia. Z badania wynika, że notowania PiS spadły w ostatnich dniach do 26 proc. W październiku średnie poparcie dla partii Kaczyńskiego wynosiło ponad 38 proc. 

Najbliższe wybory parlamentarne odbędą się w 2023 roku. Data głosowania musi zostać podana nie później niż na 90 dni przed upływem 4 lat od rozpoczęcia kadencji parlamentu. Obecnie w Sejmie zasiadają przedstawiciele pięciu partii politycznych: 

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

RadioZET.pl/PAP