Zamknij

Strajk kobiet. Ludzie znów wyjdą na ulice. Policja ostrzega przed utrudnieniami

26.10.2020 14:59
strajk kobiet
fot. Beata Zawrzel/REPORTER

Protesty przeciw wyrokowi TK ws. aborcji nie ustają. Ludzie mają wyjść na ulice w całym kraju. "W poniedziałek blokujemy miasto - samochody, rowery, pieszo" - zapowiedziano na profilu Ogólnopolskiego Strajku Kobietu w mediach społecznościowych.

Strajk kobiet nie ustaje. Od czwartku w całym kraju trwają protesty przeciw decyzji Trybunału Konstytucyjnego, który orzekł, że  aborcja ze względu na ciężkie upośledzenie płodu jest niezgodna z konstytucją. Na poniedziałek zapowiedziano ponad 100 wydarzeń w różnych miastach w Polsce.

Zobacz także

Strajk kobiet przeciw decyzji Trybunału ws. aborcji. W poniedziałek blokada

"W poniedziałek blokujemy miasto - samochody, rowery, pieszo" - czytamy na profilu Ogólnopolskiego Strajku Kobiet na Facebooku. Blokady ulic i skrzyżowań odbędą się w całej Polsce - w dużych metropoliach oraz mniejszych ośrodkach. Protesty w wielu miastach mają się rozpocząć o godzinie 16.

- Myślę, że  dzisiejszy protest będzie większy niż do tej pory. Proponujemy na dziś blokadę, na środę strajk, a na piątek jazdę na Warszawę. Na pewno nie odpuścimy – mówiła w programie Gość Radia ZET w poniedziałek inicjatorka Ogólnopolskiego Strajku Kobiet Marta Lempart.

Manifestujący protestowali m.in. przed domem prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego, siedzibą PiS w Warszawie, Trybunałem Konstytucyjnym oraz na ulicach wielu miast w Polsce. W niedzielę odbyły się protesty także przed kościołami.

Tymczasem policja ostrzega przed możliwymi utrudnieniami w ruchu drogowym w całym kraju w związku z planowanymi protestami. "Policjanci, będą robić wszystko, aby w miarę możliwości upłynnić ruch i zorganizować objazdy. Postaramy się, aby utrudnienia były jak najmniej dotkliwe dla kierowców" - poinformowano na oficjalnym profilu na Twitterze.

RadioZET.pl