Zamknij

O. Rydzyk wzywa do postu o chlebie i wodzie. Mówi o "satanistycznej agresji"

30.10.2020 15:26
Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II w Toruniu
fot. Shutterstock.com

Strajk kobiet trwa. W piątek planowany jest największy do tej pory protest - tym razem demonstranci zjeżdżają się do stolicy. Tymczasem ojciec Rydzyk apeluje o udział w mszach świętych, modlitwę i post, aby wynagrodzić "bluźnierstwa i ataki na kościoły" i mówi o "satanistycznej agresji".

Za nami ósmy dzień protestów po ogłoszeniu wyroku TK ws. aborcji. Zgodnie z decyzją Trybunału przerywanie ciąży ze względu na poważne wady płodu jest niezgodne z konstytucją. Każdego dnia ludzie wychodzą na ulice, aby wyrazić swój sprzeciw. W czwartek protestowano przed siedzibą TVP. Z kolei w piątek do Warszawy manifestanci mają zjechać z całej Polski

Tymczasem, w Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II w Toruniu rozpoczęła się nowenna, która ma wynagrodzić bluźnierstwa i ataki na kościoły w Polsce - informuje Radio Maryja. Msze święte mają się odbywać codziennie, do 6 listopada o godzinie 18.00.

Zobacz także

Ojciec Rydzyk zachęca wiernych do postu o chlebie i wodzie

Jak czytamy na stronie Radia Maryja, msza św. będzie sprawowana z wystawieniem Najświętszego Sakramentu. "Po Eucharystii zaplanowano suplikację, litanię do św. Jana Pawła II i różaniec wynagradzający za zniewagę Kościoła" - czytamy na stronie internetowej rozgłośni ojca Rydzyka. W trakcie nowenny szczególnym dniem ma być piątek. W tym dniu organizatorzy zachęcają do postu o chlebie i wodzie.

Do modlitwy zachęca sam ojciec Rydzyk, mówiąc o "satanistycznej agresji". - W związku z ostatnimi wstrząsającymi, tragicznymi wydarzeniami w naszej ojczyźnie, bluźnierstwami, satanistyczną agresją, obrażaniem Pana Boga, Matki Najświętszej, dewastacją świątyń, przerywaniem w sposób satanistyczny Mszy świętych zapraszamy ludzi dobrej woli do podjęcia aktów wynagrodzenia Panu Bogu i Matce Najświętszej za te grzechy – cytuje słowa duchownego Radio Maryja.

Duchowny zachęcił także wiernych do zamawiania mszy wynagradzających w swoich parafiach. Dyrektor Radia Maryja zwrócił uwagę, że szczególne ważny jest udział dzieci, młodzieży i studentów.

Zobacz także

RadioZET.pl/Radio Maryja