Zamknij

Nauczyciele są zastraszani? Zalewska: To wszystko nieprawda

11.04.2019 10:49
Nauczyciele są zastraszani? Zalewska: To wszystko nieprawda
fot. PAP/Paweł Supernak

Strajk nauczycieli trwa. W czwartym dniu protestu szefowa MEN Anna Zalewska poinformowała, że wszystkie szkoły przystąpiły rano do egzaminów. Pytana przez dziennikarzy o doniesienia szefa ZNP Sławomira Broniarza o rzekomym zastraszaniu nauczycieli, skomentowała krótko: „to nieprawda”.

– Za nami pierwsza część egzaminu gimnazjalnego z części przyrodniczej i kolejny bardzo dobry dzień. Wszystkie szkoły przystąpiły do egzaminu, nawet szkoły, w których wczoraj były kłopoty – powiedziała podczas konferencji prasowej minister edukacji Anna Zalewska

Podczas konferencji prasowej głos zabrał też dyrektor CKE Marcin Smolik. „Nie otrzymujemy żadnych sygnałów od dyrektorów okręgowych komisji egzaminacyjnych, aby egzamin gdziekolwiek przebiegał z zakłóceniami” – mówił. Łącznie do testów przystąpiło 350 tys. uczniów z 7363 szkół.

Co z piątkowymi egzaminami? Jak zapewnia Zalewska, odbędą się.

Jesteśmy gotowi do egzaminu gimnazjalnego z języków obcych, jesteśmy także gotowi na poniedziałek do egzaminu ósmoklasisty.

Zobacz także

Strajk nauczycieli. Policja wkracza do szkół?

Minister edukacji, pytana przez dziennikarzy o słowa szefa ZNP Sławomira Broniarza, który wcześniej wspomniał o policji odwiedzającej szkoły i tworzeniu list imiennych z nazwiskami strajkujących nauczycieli, powiedziała: „Informacje pana Broniarza nie są poparte konkretnymi faktami, nie zdarzają się takie sytuacje inspirowane przez ministerstwo, kuratorów ani policję. Nie ma żadnych list imiennych z peselami”.

Do tych słów odniósł się chwilę później szef ZNP. „Polecenie sporządzenia listy nazwisk osób strajkujących zostało przesłane droga mailową” – powtórzył Broniarz i podkreślił, że nadawcą wiadomości jest ministerstwo. „Zaraz zrobimy screeny i pokażemy pani minister” – powiedział.

RadioZET.pl