Wiceszef ZNP w TVN24: ludzie poczuli się dotknięci tym, że przegrali z bydłem rogatym

10.04.2019 12:11
Wiceszef ZNP w TVN24: ludzie poczuli się dotknięci tym, że przegrali z bydłem rogatym
fot. Grzegorz Banaszak/REPORTER/East News

Wiceprezes ZNP Krzysztof Baszczyński był w środę rano gościem programu Konrada Piaseckiego na antenie TVN24. „Jestem co do tego przekonany, że już jest sukces. Mówi się o naszym zawodzie, o naszej godności, mówi się o polskiej szkole. To jest naprawdę wartość dodana” – mówił o ogólnopolskim strajku nauczycieli.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Baszczyński nawiązał także do ogłoszonej w weekend na konwencji Prawa i Sprawiedliwości obietnicy Jarosława Kaczyńskiego, który zapowiedział dopłaty w wysokości 500 zł za jedną krowę i 100 zł za jednego tucznika.

Zobacz także

– Ludzie poczuli się dotknięci tym, że przegrali z bydłem rogatym. Stąd jest tak ogromna determinacja środowiska – zauważył wiceszef ZNP.

Zobacz także

„A to, że przegrywamy z bydłem rogatym?”

– Jestem co do tego przekonany, że już jest sukces. Mówi się o naszym zawodzie, o naszej godności, mówi się o polskiej szkole. To jest naprawdę wartość dodana  mówił. Jak dodawał, w jego przekonaniu minister edukacji narodowej oraz rząd nie spodziewali się tak dużej determinacji w strajku.

Zobacz także

Według wiceszefa ZNP jeszcze w lutym tego roku na komisji edukacji twierdzono, że nie ma pieniędzy, że „w razie czego trzeba nowelizować budżet”.

– I co? Sobota cudów? Rozdawanie pieniędzy? – pytał, nawiązując do „Piątki plus” zapowiedzianej przez Kaczyńskiego.

– A to, że przegrywamy z trzodą chlewną, że przegrywamy z bydłem rogatym? – dopytywał.

Zobacz także

– Czekaliśmy, że na którejś konwencji przynajmniej się momencik poświęci nauczycielom, temu, co się dzieje – kontynuował Baszczyński. Zaznaczył, że nauczyciele poczuli się tym dotknięci, w związku czym można zaobserwować tak dużą mobilizację w strajku. Stąd jest tak ogromna determinacja środowiska” – stwierdził.

RadioZET/TVN24