Zamknij

Tłumy nauczycieli przed UM w Poznaniu. Są rozczarowani zawieszeniem strajku

26.04.2019 11:02
Tłumy nauczycieli przed UM w Poznaniu. Są rozczarowani zawieszeniem strajku
fot. RadioZET

Tłumy nauczycieli pojawiły się na dziedzińcu Urzędu Miejskiego w Poznaniu. Są rozczarowani zakończeniem strajku, ale mają poczucie, że zwrócili uwagę na kryzys edukacji. Część z nich chciała kontynuować strajk, nie tylko ze względu na podwyżki, a godność swojego zawodu i poprawę systemu edukacji.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Od poniedziałku nauczyciele wracają do szkół. Decyzję o zawieszeniu strajku podjął Związek Nauczycielstwa Polskiego. Stanowisko ZNP zostało przyjęte w Wielkopolsce z dużym rozczarowaniem.

Zobacz także

Nauczyciele pojawili się dziś rano przed Urzędem Miejskim w Poznaniu. Są rozczarowani zakończeniem strajku, ale mają poczucie, że zwrócili uwagę na kryzys edukacji. Od władz Poznania domagają się obiecanych pieniędzy.

Są także rozgoryczeni tym, jak zostali potraktowani przez rząd. Część z nich chciała strajkować dłużej. Podkreślają, że jeszcze nigdy nie czuli się tak solidarni i zapowiadają , ze teraz będą pracować tyle, za ile im się płaci.

nauczyciele strajk poznań

Zobacz także

Nauczyciele z Poznania namawiają rady pedagogiczne, żeby podejmowały uchwały m.in. o odmowie zbierania pieniędzy na ubezpieczenia czy wycieczki, bo ich zdaniem, nie należy to do obowiązków pedagogów.

RadioZET.pl