Rząd się nie poddaje? Onet: będzie nowa propozycja dla nauczycieli

08.04.2019 16:30
Rząd się nie poddaje? Onet: będzie nowa propozycja dla nauczycieli
fot. PAP/Paweł Supernak

Strajk nauczycieli trwa, a w ciągu najbliższych kilku lub kilkunastu godzin rząd ma przedstawić nową propozycję kompromisu z nauczycielami – dowiedział się nieoficjalnie Onet.

Co miałoby znaleźć się w nowej propozycji rządu? Z informacji zdobytych przez Onet wynika, że chodzi m.in. o zapowiedź jeszcze szybszych podwyżek dla nauczycieli niż dotychczas proponowano.

Będziemy chcieli jak najszybciej usiąść do stołu rozmów i znaleźć wyjście by jak nie zakończyć to zawiesić na czas egzaminów gimnazjalnych strajk nauczycieli. Wkrótce podamy szczegóły naszej propozycji

powiedział w rozmowie z Onetem jeden z bliskich współpracowników premiera Mateusza Morawieckiego

Zobacz także

Jeszcze podczas poniedziałkowej konferencji prasowej wicepremier Beata Szydło zapowiedziała, że rząd będzie chciał kontynuować rozmowy ze związkowcami. Jak dodała, "wierzy w odpowiedzialność nauczycieli". 

Strajk nauczycieli

Po południu wiceszef MEN Maciej Kopeć poinformował, że z danych przekazanych przez kuratoria do godz. 12 wynika, że do strajku przystąpiło 48,5 proc. szkół, co według MEN jest dobrą wiadomością. „Większość szkół i placówek oświatowych pracuje normalnie” – przekazał resort. 

W niedzielę dwie z trzech centrali związkowych – ZNP i FZZ – nie przyjęły propozycji rządu dla nauczycieli. Porozumienie podpisała jedynie „Solidarność”. Choć „S” apelowała do nauczycieli o nieprzyłączanie się do strajku, większość jej członków zdecydowała się protestować. To dotyczy m.in. województw: wielkopolskiego, pomorskiego, śląskiego, dolnośląskiego, warmińsko-mazurskiego i kujawsko-pomorskiego. 

Zobacz także

RadioZET.pl/Onet