Zamknij

Nieoficjalnie: wieczorem spotkanie prezydent – premier ws. nauczycieli

Joanna Śpiechowicz
20.03.2019 09:28

W środę wieczorem w Pałacu Prezydenckim odbędzie się spotkanie prezydenta Andrzeja Dudy z premierem Mateuszem Morawieckim w sprawie oczekiwań płacowych nauczycieli – dowiedziała się nieoficjalnie PAP w Kancelarii Prezydenta RP. Andrzej Duda dzień wcześniej zapowiedział, że podejmie rozmowy z Mateuszem Morawieckim dotyczące wynagrodzeń w oświacie.

Nieoficjalnie: wieczorem  spotkanie prezydent – premier ws. nauczycieli
fot. W.STROZYK/REPORTER/East News

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

– Zapewniam państwa, że będę o tym rozmawiał z panem premierem. To jest sytuacja ważna i poważna i wierzę w to, że znajdziemy rozwiązanie – oświadczył we wtorek Andrzej Duda.

Jak podkreślił, „sytuacja nauczycieli nie jest łatwa, a oczekiwania, z którymi nauczyciele występują dzisiaj, są oczekiwaniami uzasadnionymi”.

– Nauczyciele powinni w Polsce dobrze zarabiać. Powinni zarabiać godne pieniądze. Wypełniają bardzo ważną misję. Wszyscy pamiętamy tę maksymę, którą w Polsce powtarzamy od stuleci, że „takie będziemy mieli Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie”. Taka jest prawda, dlatego nauczycielom za ich pracę, a właściwie służbę, należy się godne wynagrodzenie – dodawał Andrzej Duda.

Prezydent zaapelował jednak do wszystkich środowisk o kompromis w negocjacjach, ponieważ – jak zaznaczył – nie wszystkie żądania można od razu zrealizować.

Zobacz także

W środę rano w TVP 1 szef Komitetu Stałego Rady Ministrów Jacek Sasin, przekonywał z kolei, że „premier jest do dyspozycji pana prezydenta w każdym terminie”. Dodawał jednak, że data spotkania nie została jeszcze sprecyzowana.

Według niepotwierdzonych doniesień PAP do rozmów prezydenta z premierem ws. oczekiwanego przez nauczycieli wzrostu wynagrodzeń ma dojść jeszcze w środę wieczorem.

RadioZET.pl/PAP/JŚ