Zamknij

Rząd przedstawi projekt ustawy dotyczącej matur. „Aby wszyscy przystąpili do egzaminów”

Redakcja
24.04.2019 08:35
Rząd przedstawi projekt ustawy dotyczącej matur. „Aby wszyscy przystąpili do egzaminów”
fot. Wojtek Laski/East News

– Premier Mateusz Morawiecki podjął decyzję o przedłożeniu na środowej Radzie Ministrów specjalnego projektu nowelizacji prawa oświatowego, który pozwoli na to, aby wszystkie matury odbyły się, a wszyscy maturzyści przystąpili do egzaminów – powiedział szef kancelarii premiera Michał Dworczyk.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Trwa strajk nauczycieli. Szef kancelarii premiera zwrócił uwagę w TVP1, że od kilku tygodni maturzyści żyją w niepewności, czy będą mogli podejść do egzaminów maturalnych. „Płyną sprzeczne komunikaty, zarówno ze strony polityków różnych opcji, jak i samych związkowców, ale również niektórych nauczycieli, w taki sposób, że trudno określić, co będzie” – mówił.

„Stan chaosu”

Zdaniem Dworczyka mamy dziś „stan chaosu” wywołanego przez radykalizację nastrojów i nie wiadomo, czy we wszystkich szkołach matura w normalnym trybie mogłaby być przeprowadzona.

Zobacz także

– Żeby zakończyć ten stan niepewności i przeciąć wszystkie wątpliwości, ostatecznie we wtorek premier Mateusz Morawiecki podjął decyzję o przedłożeniu na dzisiejszej Radzie Ministrów specjalnej nowelizacji prawa oświatowego, która pozwoli na to, aby wszystkie matury odbyły się, aby wszyscy maturzyści przystąpili do egzaminów, a potem mogli, jeśli będzie taka ich wola, wstępować na studia wyższe – oświadczył Dworczyk.

Zobacz także

Jak zapowiedział Dworczyk, w środę o godzinie 15.00 rozpocznie się posiedzenie Rady Ministrów i rząd w pierwszej części posiedzenia będzie rozpatrywał złożony przez premiera projekt.

Zobacz także

– Pierwsza część będzie dostępna dla mediów, dlatego wszyscy od pana premiera będą mogli się dowiedzieć, jak precyzyjnie te zmiany będą wyglądały – dodał.

RadioZET/PAP