Zamknij

Rząd wyłączy tymczasowo Ubera? Protest taksówkarzy wstrzymany

09.04.2019 12:01
Rząd wyłączy tymczasowo Ubera? Protest taksówkarzy wstrzymany
fot. vaalaa/Shutterstock

Pomiędzy protestującymi w Warszawie taksówkarzami a rządem zawarte zostało wstępne porozumienie. Taksówkarze zawiesili swój strajk do wtorku do godziny 14.00. Rząd zobowiązał się do rozpatrzenia tymczasowego wyłączenia aplikacji przewozowych typu Uber.

Zobacz także

W poniedziałek, o godzinie 14.00 rozpoczęły się rozmowy strajkujących taksówkarzy z minister przedsiębiorczości i technologii Jadwigą Emilewicz. Po dwóch godzinach podpisano wstępne porozumienie, na mocy którego rząd podczas wtorkowego posiedzenia Rady Ministrów ma rozpatrzyć możliwość czasowego wyłączenia aplikacji przewoźników takich jaki: Uber, Bolt, Opti Taxi, Moja, Numer One i Eko Taxi. Blokada miałaby trwać do momentu przyjęcia ustawy regulującej ich funkcjonowanie.

Zobacz także

Strajk warszawskich taksówek

Ponadto Emilewicz zobowiązała się do rozważenia kwestii utrzymania egzaminów z topografii dla przewoźników, egzekwowania prawa regulującego zarobkowe przewożenie osób oraz wprowadzenia „jednej licencji na podmiot gospodarczy”.

Zobacz także

Strajk taksówkarzy rozpoczął się w poniedziałek rano. Warszawscy kierowcy taksówek o godzinie 6.00 rano zgromadzili się w czterech różnych punktach stolicy. Z punktów tych jechali z prędkością około 20-30 kilometrów w kierunku Torwaru. Protest przeniósł się później pod Kancelarię Premiera. Taksówkarze strajkowali także przed ambasadą USA, resortem sprawiedliwości oraz Ministerstwem Przedsiębiorczości i Technologii.

RadioZET/Gazeta Wyborcza