Zamknij

Suski nie interesuje się walką z nepotyzmem. „W rodzinach polityków PiS są uzdolnieni ludzie”

15.09.2021 09:25
Marek Suski
fot. Radio ZET

– Wśród członków rodzin polityków PiS są bardzo uzdolnieni, wykwalifikowani, wykształceni ludzie, którzy mają doświadczenie – powiedział Gość Radia ZET Marek Suski. Wiceszef PiS przyznał, że nie interesuje się zapowiadaną przez jego partię walką z nepotyzmem.

Marek Suski pytany o to, jak Prawu i Sprawiedliwości idzie – zapowiadana – walka z nepotyzmem, wiceszef klubu odpowiada: – Nie wiem… ja w swojej rodzinie nie mam osób na kierowniczych stanowiskach w spółkach Skarbu Państwa, więc specjalnie się tym nie interesuję.

Pytany o to, ile osób z rodzin polityków PiS straciło posadę w spółkach Skarbu Państwa, Marek Suski odpowiada, że zna kilka przykładów, ale zaznacza: – To też jest tak, że wśród członków rodzin polityków PiS są bardzo uzdolnieni, wykwalifikowani, wykształceni ludzie, którzy mają doświadczenie.

Suski podkreśla, że „trudno byłoby przyjąć strategię, że każdy, niezależnie od tego, czy ma kwalifikacje i jest dobrym fachowcem, musi odejść tylko dlatego, że ma kogoś z PiS w rodzinie”. Jego zdaniem byłoby to przesadą.

Zobacz także

RadioZET.pl/oprac. AK