Zamknij

Działacz PiS rozbił służbowe auto żony. Złamał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów

03.07.2020 12:36
Działacz PiS rozbił służbowe auto żony. Złamał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów
fot. OSP Myszyniec/Facebook

Sylwester Kamiński, polityk PiS, rozbił służbowe auto swojej żony pomimo sądowego zakazu prowadzenia pojazdów, który na nim ciąży - informuje lokalny ostrołęcki portal. W sieci pojawiły się zdjęcia zmasakrowanego auta. W wyniku wypadku jeden z kierowców trafił do szpitala.

Sylwester Kamiński, działacz PiS ma sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Jak jednak donosi portal moja-ostroleka.pl, polityk w sobotę go złamał, biorąc udział w poważnym wypadku. W miejscowości Drężek (gmina Myszyniec, województwo mazowieckie) kierował autem osobowym marki Skoda Superb. Kamiński rozbił samochód, który – jak się okazało – należy do elektrowni w Ostrołęce. W zarządzie elektrowni zaś od 4 lat zasiada żona Sylwestra Kamińskiego.

Kamiński, który kierował autem bez wymaganych uprawnień, zderzył się z innym samochodem osobowym. Wypadek miał miejsce 27 czerwca. Jak podał portal moja-ostroleka.pl, informację o zdarzeniu przekazał redakcji były senator Krzysztof Majkowski. W rozmowie z lokalnymi mediami fakt ten potwierdziła także policja.

Zobacz także

Obydwa pojazdy jechały w tym samym kierunku, od Myszyńca w stronę Wykrotu. W pewnym momencie kierujący peugeotem wykonał manewr skrętu w lewo, we wjazd na posesję. Kierujący tym pojazdem nie zauważył, że jest już wyprzedzany przez kierującego skodą i zajechał drogę. Doszło do zderzenia pojazdów

- mówił dziennikarzom Krzysztof Kolator z Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce.

myszyniec1
myszyniec2
myszyniec3
myszyniec4
myszyniec5

fot. OSP Myszyniec/Facebook

Działacz PiS rozbił służbowe auto żony, która zasiada w zarządzie elektrowni

Według relacji lokalnych mediów, zarówno Sylwester Kamiński jak i kierowca drugiego auta byli trzewi. Kierowca peugeota doznał obrażeń, które wymagały przetransportowania do szpitala. Mężczyzna otrzymał mandat w wysokości 250 złotych i punkty karne. Z kolei Sylwester Kamiński będzie odpowiadał przed wymiarem sprawiedliwości.

Zobacz także

Pojazd marki Skoda z uwagi na to, że 41-latek kierował nim pomimo zakazu, został odholowany na parking strzeżony. Kierujący odpowie przed sądem za niestosowanie się do wydanego orzeczenia w zakresie zakazu prowadzenia pojazdów

 - powiedział policjant portalowi moja-ostroleka.pl.

Zobacz także

Warto zaznaczyć, że z poważnymi konsekwencjami musi liczyć się również żona Sylwestra Kamińskiego – która pełni funkcję członkini zarządu ostrołęckiej elektrowni od 2015 roku, czyli od czasu tzw. "dobrej zmiany". Jako pracownik spółki nie ma bowiem prawa do udostępnienia służbowego pojazdu osobie do tego nieupoważnionej, a szczególnie takiej, która ma zakaz prowadzenia samochodów. Mogą grozić jej kary w zakresie zatrudnienia.

Chcesz śledzić takie informacje na bieżąco? Dołącz do grupy Kronika kryminalna Radia ZET na Facebooku

RadioZET.pl/moja-ostroleka.pl