Zamknij

Sylwester Tułajew sekretarzem stanu w MSWiA

11.06.2019 18:51
Sylwester Tułajew sekretarzem stanu w MSWiA
fot. Krzysztof Radzki/East News

Premier Mateusz Morawiecki powołał Sylwestra Tułajewa na stanowisko sekretarza stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji - poinformował we wtorek resort.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Poseł na Sejm z ramienia Prawa i Sprawiedliwości Sylwester Tułajew zastąpi Pawła Majewskiego na stanowisku sekretarza stanu w MSWiA. Akt powołania został wręczony przez minister Elżbietę Witek.

Zobacz także

Zajmie się m.in. departamentem teleinformatyki i spraw obywatelskich

Jak poinformował resort, we wtorek podczas posiedzenia Komitetu Sterującego projektem e-dowód przyjęto raport końcowy, podsumowujący pracę nad nim. Komitet przyjął również w raporcie rekomendacje, których wdrożenie przyczyni się do usprawnienia realizacji projektów w resorcie. Wśród rekomendacji jest dalszy rozwój Biura Projektów. Mają się one przyczynić do skuteczniejszej realizacji koncepcji administracji publicznej. Przyjęcie raportu końcowego bezpośrednio wiązało się z zakończeniem misji w ministerstwie przez Pawła Majewskiego.

Zobacz także

Nowy sekretarz stanu w MSWiA będzie sprawował pieczę nad departamentem teleinformatyki, spraw obywatelskich, zezwoleń i koncesji. Przejmie także nadzór nad Centrum Personalizacji Dokumentów.

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP