Zamknij

Sylwia Spurek: Przemoc wobec zwierząt źródłem koronawirusa

08.03.2020 14:58
Sylwia Spurek
fot. Jakub Walasek/ REPORTER

Eurodeputowana Sylwia Spurek uważa, że rozprzestrzeniający się na świecie koronawirus SARS-CoV-2 może być wynikiem "przemocy wobec zwierząt". - Czas skończyć z zabijaniem zwierząt - apeluje w mediach społecznościowych polityczka.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Sylwia Spurek dostała do Parlamentu Europejskiego z list Wiosny Roberta Biedronia, ale zaledwie po kilku miesiącach odeszła z partii i pełni obecnie swój mandat jako posłanka niezależna. W przeszłości była m.in. zastępczynią Rzecznika Praw Obywatelskich Adama Bodnara. Znana jest z proekologicznych i pro-zwierzęcych poglądów.

Zobacz także

Spurek zamieściła na Twitterze wpis, w którym zwróciła uwagę, że źródłem koronawirusa może być "przemoc wobec zwierząt".

- Targi dzikich zwierząt, gdzie są one traktowane i zabijane w okrutny sposób sprzyjają rozwojowi i mutacji patogenów. Czas skończyć z zabijaniem zwierząt. To także kwestia przetrwania ludzi - napisała.

Zobacz także

Koronawirus na świecie. Nowe dane

Od 31 grudnia 2019 r. do 7 marca 2020 r. na całym świecie odnotowano 102 132 potwierdzonych przypadków zapalenia płuc spowodowanego nowym koronawirusem, w tym 3 488 zgonów (3,4 proc.) – poinformował Główny Inspektorat Sanitarny.

Koronawirus w Polsce: liczba zachorowań, ważne informacje. RAPORT

Dotychczas potwierdzono 8 przypadków zakażeń koronawirusem w Polsce.

RadioZET.pl/ Twitter