Zamknij

„To nie jest Wiosna, do której wstępowałam”. Sylwia Spurek odchodzi z partii

28.10.2019 15:18
Sylwia Spurek
fot. Facebook/Sylwia Spurek

– Zrezygnowałam z członkostwa w Wiośnie, będę niezależną posłanką Socjalistów i Demokratów w Parlamencie Europejskim – poinformowała w poniedziałek europosłanka Sylwia Spurek. „To nie jest Wiosna, do której wstępowałam, ale będę pamiętała tę, do której wstąpiłam” – podkreśliła.

„Dziś zrezygnowałam z członkostwa w Wiośnie. Będę niezależną posłanką S&D w PE. Wartości, program, cele są bez zmian. Dziękuję” – napisała w poniedziałek na Twitterze Spurek, która z list Wiosny dostała się do Parlamentu Europejskiego. 

„To nie jest Wiosna, do której wstępowałam, ale będę pamiętała tę, do której wstąpiłam. Jest tam wiele osób, które cenię i liczę na współpracę z nimi” – podkreśliła europosłanka. Oprócz Spurek do Parlamentu Europejskiego dostali się także lider Wiosny Robert Biedroń i Łukasz Kohut.

SLD i Wiosną połączą się w jedną partię?

Komitet wyborczy Sojuszu Lewicy Demokratycznej, z którego list startowali w wyborach parlamentarnych politycy: SLD, Wiosny i Lewicy Razem, zdobył 12,56 proc. głosów, co przełożyło się na 49 mandatów. 24 z nich przypadły SLD, 19 Wiośnie, a sześć Lewicy Razem. Ponadto wiceprezes Wiosny Gabriela Morawska-Stanecka i przewodniczący Polskiej Partii Socjalistycznej Wojciech Konieczny zostali wybrani do Senatu.

Zobacz także

Zarządy Wiosny i SLD zdecydowały w ostatnich tygodniach, aby tworzyć wspólny klub lewicy w przyszłym Sejmie, a także opowiedziały się za konsolidacją partii i budowaniem siły na lewo od Platformy Obywatelskiej i Polskiego Stronnictwa Ludowego.

RadioZET.pl/PAP/Twitter