Zamknij
Jarosław Kaczyński
18 Zobacz galerię
fot. PAP/Piotr Nowak

Zdziczenie Lewicy i niedouczenie młodego pokolenia – tak wtorkowe wydarzenia w Sejmie i protesty kobiet w Polsce komentują politycy PiS. – Dlaczego się pan boi kobiet? – pytają z kolei posłanki opozycji, które z wieszakami w dłoniach próbowały zbliżyć się do Jarosława Kaczyńskiego. Drogę zagrodziły im posłanki PiS. 

Protest Kobiet dotarł do Sejmu. Wtorkowe obrady zaczęły się awanturą i szybko doprowadziły do kompletnego chaosu. Już na samym początku posłanki opozycji zablokowały mównicę, a z wieszakami i plakatami oznaczonymi hasłami „Piekło kobiet”, „Legalna aborcja” czy „Wyrok na kobiety” otoczyły Jarosława Kaczyńskiego. Na pomoc prezesowi PiS ruszyła błyskawicznie Straż Marszałkowska i politycy jego partii, którzy oddzielili prezesa PiS od opozycji. – Dlaczego się pan boi kobiet? – pytała posłanka KO Klaudia Jachira, która zresztą została potem wykluczona z obrad.

- To jest przejaw zdziczenia. Lewica nie uznaje wyroków demokratycznych i usiłuje doprowadzić do zamętu w czasach trudnych i kryzysowych – komentowała posłanka PiS Anna Paluch, która była jedną z osób, które w Sejmie ochraniały prezesa PiS przed tym, co w mediach publicznych określono jako „atak”.

Dodajmy w tym miejscu, że na antenie TVP Info oprócz hasła „atak” pojawiły się też m.in. informacje o tym, że „opozycja chce sparaliżować państwo”, „opozycja chce sparaliżować Sejm”, a „lewicowy faszyzm niszczy Polskę”.

screenshot-tvpstream.vod.tvp.pl-2020.10.27-11_01_41
fot. screen TVP Info

Kontrowersje w Sejmie wzbudził też we wtorek kilkukrotnie sam marszałek Ryszard Terlecki, który znak błyskawicy na maseczkach posłów i posłanek opozycji porównał do symbolu SS. – Z przykrością stwierdzam, że na sali wśród posłów Lewicy i PO są posłowie, którzy mają maseczki ze znakami do złudzenia przypominającymi symbole Hitlerjugend i SS - powiedział. Sławomir Nitras określił potem tę uwagę jako "niemądrą". - To pan, panie Kaczyński stosuje wobec Polaków opresje – mówił.

Z sejmowych ław po stronie opozycji wielokrotnie padały we wtorek głośne okrzyki: „Hańba”, „To jest wojna” i „Piekło kobiet”. Zdjęcia z gorących wtorkowych obrad, a także trwającego w tym samym czasie protestu przed Sejmem zobaczysz w naszej galerii.

RadioZET.pl