Zamknij

Czerwińska straci stanowisko? Szydło: to wszystko decyzja pana prezesa...pana premiera

28.05.2019 14:10
Szydło
fot. RadioZET

Ważą się losy Teresy Czerwińskiej. Według pojawiających się w mediach doniesień minister finansów może stracić stanowisko. O tę kwestię w Radiu ZET pytana była Beata Szydło. Wicepremier, odpowiadając jednak na pytanie, zabawnie się przejęzyczyła. 

Po wyborach do Parlamentu Europejskiego odżyły medialne spekulacje dotyczące ewentualnej dymisji minister finansów. Pisał o tym m.in. portal money.pl. Teresa Czerwińska ponoć nie może dogadać się w sprawach finansów państwa z Mateuszem Morawieckim i Jarosławem Kaczyńskim. Chodzi przede wszystkim o jej rzekomą krytykę „piątki” Kaczyńskiego (której wprowadzenie miało nie być konsultowana z szefową resortu finansów) i wzrostu deficytu budżetowego. 

Szydło o ewentualnej dymisji Czerwińskiej

O to, czy Czerwińska zachowa stanowisko, pytana była także Beata Szydło. Wicepremier ds. społecznych, która za miesiąc obejmie mandat eurodeputowanej, była gościem porannej audycji w Radiu ZET. Zapytana przez Beatę Lubecką, w zabawny sposób się przejęzyczyła.

– To są wszystko decyzje pana prezesa… Pana premiera – powiedziała, dyskretnie się uśmiechając. Czy oznacza to więc, że to sam Jarosław Kaczyński osobiście podejmie decyzje personalne po eurowyborach? Trudno powiedzieć, zwłaszcza że w kolejnej wypowiedzi Szydło zachwalała Czerwińską, mówiąc, że „bardzo ją ceni”.

Zobacz także

– Uważam, że jest bardzo dobrym ministrem finansów. Jej rolą jest strzec budżetu. Taka jest rola ministra finansów. Nie zawsze podoba się to wszystkim ministrom, którzy chcieliby jak najwięcej dla swoich resortów uzyskać środków. Natomiast minister Czerwińska udowodniła i pokazała, że można prowadzić taką politykę, że z jednej strony mamy realizowane bardzo ambitne programy społeczne, a z drugiej strony mamy zachowaną dyscyplinę finansów publicznych i ciągle rozwijającą się gospodarkę – stwierdziła.

RadioZET.pl