Zamknij

Szymon Hołownia wystartuje w wyborach prezydenckich? Dziś ogłosi decyzję

Bartłomiej Chudy
08.12.2019 14:35
Szymon Hołownia
fot. Marcin Bruniecki/REPORTER

Dziś po południu w Gdańsku zapadnie decyzja w sprawie startu Szymona Hołowni w wyborach prezydenckich w 2020 roku. Główny zainteresowany trzyma w niepewności do samego końca.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Szymon Hołownia kandydatem na prezydenta RP? Od kilku tygodni głośno spekulują o tym media. Jako pierwsza o możliwym starcie Hołowni na urząd prezydenta napisała Polityka Insight. Według jej ustaleń znany dziennikarz telewizyjny prowadził działania w tej sprawie od sierpnia.

Zobacz także

Wczoraj uchylił jednak rąbek tajemnicy. Jego wpis na Facebooku wciąż nie wyjaśnia sprawy, ale przesłanie wydaje się oczywiste.

Szymon Hołownia kandydatem na prezydenta RP? 

W niedzielę spotkamy się w Teatrze Szekspirowskim, którego kilkaset miejsc zapełniliście w ciągu kilku godzin. To bardzo mnie motywuje. Jestem ogromnie wdzięczny za Wasze zaangażowanie, za Wasze komentarze i dobre wiadomości przed jednym z najważniejszych spotkań w moim życiu

Szymon Hołownia, na Facebooku

Zapewnił, że z wydarzenia będzie prowadzona transmisja live, przez profil Sz. Hołowni na Facebooku.

Press.pl informowało dwa dni temu o „spadku pozytywnych informacji na temat Hołowni”. Jak tłumaczył serwisowi ekspert od wizerunku politycznego Wiesław Gałązka, to skutek nie tyle dyskusji i jego starcie, co analiz na tle konkurencji.

Wystąpienie Szymona Hołowni rozpocznie się o godz. 16.30.

RadioZET.pl/Press.pl/Polityka