Hołownia komentuje pogłoski ws. startu w wyborach. „Jestem szczerze zaskoczony”

14.11.2019 14:45
Hołownia komentuje pogłoski ws. startu w wyborach. „Jestem szczerze zaskoczony”
fot. Karol Makurat/REPORTER

Portal Polityka Insight kilka dni temu opublikował informację, z której wynikało, że Szymon Hołownia rozważa udział w wyborach na prezydenta RP. Dziennikarz skomentował te pogłoski podczas swojego spotkania autorskiego w Miejskim Ośrodku Kultury „Amfiteatr” w Radomiu.  Swoją odpowiedzią wprawił wszystkich w zaskoczenie.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Nagranie z wydarzenia opublikował portal Wirtualna Polska.

Zobacz także

„Proszę mi dać jeszcze chwilę”

– Zaskoczyły mnie reakcje na tę pogłoskę. To były pozytywne reakcje. Bo można było spodziewać się tego, że przychodzi człowiek, który dla wielu jest człowiekiem z telewizji. Nie kojarzą czegoś, co jest istotą mojej działalności i w czym spędzam 80 procent czasu, czyli książek, rozmów z ludźmi, fundacji, pisania i tych wszystkich rzeczy, które pozwalają mi rozumieć świat i go jakoś przetwarzać – powiedział Szymon Hołownia. Jak mówił, pozytywny odzew opinii publicznej skłonił go do poważnej refleksji na temat startu w wyborach.

Szymon Hołownia na prezydenta? "Przygotowania ruszyły w sierpniu"

– To nie jest jeszcze moment na ogłaszanie czegokolwiek czy zwalnianie się z sekretu. Trzeba pomyśleć, poważnie się zastanowić – stwierdził. „Proszę mi dać jeszcze chwilę. Ale jestem naprawdę szczerze zaskoczony i zbudowany tym, jak ta pogłoska została życzliwie przyjęta” – dodawał.

Zobacz także

Jak jednak podkreślił, ostateczna decyzja w sprawie jego startu w wyborach rozstrzygnie się w przeciągu kilku następnych miesięcy.

 

RadioZET.pl/wp.pl/natemat.pl