Zamknij

Hołownia po raz pierwszy w sondażu prezydenckim i od razu na podium

22.11.2019 09:44
Szymon Hołownia
fot. Beata Zawrzel/ REPORTER

W sondażu prezydenckim przeprowadzonym przez firmę Maison&Partners na internetowym panelu badawczym Ariadna po raz pierwszy pojawia się nazwisko katolickiego publicysty Szymona Hołowni. Kilka dni temu media obiegła informacja o tym, że Hołownia może wystartować w przyszłorocznych wyborach. Na jaki wynik mógłby liczyć?

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Zdecydowanym faworytem wyborów prezydenckich pozostaje Andrzej Duda. Urzędujący prezydent mógłby liczyć na 41 proc. głosów. Na drugim miejscu uplasowała się potencjalna kandydatka Koalicji Obywatelskiej Małgorzata Kidawa-Błońska, która z kolei mogłaby liczyć na 21 proc. poparcia.

Zobacz także

Podium zamykają ex aequo – lider PSL Władysław Kosiniak-Kamysz i pojawiający się po raz pierwszy w sondażu prezydenckim katolicki publicysta Szymon Hołownia. Obaj kandydaci mogą liczyć na 8 proc. głosów.

Dopiero na czwartym miejscu znalazł się Robert Biedroń. Eurodeputowany Wiosny mógłby liczyć na 7 proc. poparcia. Stawkę zamyka Krzysztof Bosak z Konfederacji z poparciem 2 proc. badanych.

Zobacz także

Badanie przeprowadzone przez firmę Maison&Partners na internetowym panelu badawczym Ariadna na ogólnopolskiej, reprezentatywnej pod względem płci, wieku oraz wielkości miejsca zamieszkania próbie N=1064 Polaków w wieku 18+. Badanie zostało zrealizowane w dniach 15-19 listopada 2019 r.

RadioZET.pl/ Onet.pl