Zamknij

Hołownia powalczy o fotel prezydenta? Onet: decyzja już w niedzielę

04.12.2019 22:55
Szymon Hołownia
fot. Maciej Luczniewski/REPORTER

Szymon Hołownia ma ogłosić swoją decyzję dotyczącą startu w wyborach prezydenckich już w tę niedzielę – dowiedział się Onet. Ma się to wydarzyć podczas spotkania z dziennikarzem w Gdańsku.

Szymon Hołownia wciąż jeszcze nie ogłosił oficjalnie swojej decyzji o ewentualnym starcie w wyborach prezydenckich 2020, choć plotki na ten temat krążą już od wielu tygodni. - Sprawa jest bardzo poważna. Odpowiedzialne podejście do niej wymaga wielu badań, rozmów, namysłu, naprawdę ciężkiej pracy. Wiem i widzę, że wielu kolegów i koleżanek z mediów nie wytrzymuje już ciśnienia, ale proszę o odrobinę cierpliwości - pisał pod koniec listopada dziennikarz.

Z nieoficjalnych informacji Onetu wynika, że Hołownia ma tę decyzję ogłosić w najbliższą niedzielę w Gdańsku. Startem kampanii prezydenckiej Hołowni ma być odbywające się na Pomorzu wydarzenie "Dlaczego i po co”. Zapisy na niedzielne spotkanie z dziennikarzem w Teatrze Szekspirowskim w Gdańsku właśnie ruszyły.

Coś się kończy, więc coś się zaczyna. Chcę z Wami o tym porozmawiać

- czytamy w opisie wydarzenia. Relację na żywo ze spotkania z Hołownią będzie można śledzić na żywo na Facebooku publicysty.

Zobacz także

Szymon Hołownia wystartuje w wyborach prezydenckich 2020?

Spekulacje dotyczące startu Hołowni w walce o fotel prezydenta pojawiły się przed kilkoma tygodniami, gdy informację podały „Wprost” i Polityka Insight. Jak wynikało z ustaleń dziennikarzy, przygotowania rozpoczęły się już w sierpniu i są na zaawansowanym etapie, a nad kandydaturą Hołowni – kandydata niezależnego i obywatelskiego - pracują dwa sztaby i wolontariusze w kilkunastu ośrodkach w Polsce.

Również w ocenie Renaty Grochal z "Newsweeka" Hołownia kończy ostatnie przygotowania do startu swojej kampanii prezydenckiej. Z informacji dziennikarki wynika, że miał on już złożyć do sądu wniosek o rejestrację fundacji, wokół której zamierza budować ruch społeczny.

Z kolei Wirtualna Polska opublikowała sondaż, w którym skonfrontowano kandydatury Szymona Hołowni i Andrzeja Dudy. Wynika z niego, że gdyby obaj panowie zmierzyli się ze sobą w II turze wyborów prezydenckich, to wygrałby je urzędujący prezydent.

Zobacz także

RadioZET.pl/Onet