Zamknij

Jest decyzja Hołowni ws. startu w wyborach. Padła jasna deklaracja

08.12.2019 17:25
Jest decyzja Hołowni ws. startu w wyborach. Padła jasna deklaracja
fot. PAP/Adam Warżawa

Szymon Hołownia w niedzielę wieczorem ogłosił swoją decyzję w sprawie startu w nadchodzących wyborach prezydenckich. Deklaracja padła w trakcie spotkania pod hasłem "Dlaczego i po co?" w Teatrze Szekspirowskim w Gdańsku.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Popularny dziennikarz i publicysta Szymon Hołownia zapowiedział, że wystartuje w najbliższych wyborach prezydenckich. Wydarzenie z udziałem Hołowni rozpoczęło się o godzinie  17.00.

Zobacz także

- Powiem to wprost, po raz pierwszy publicznie. Na początku przyszłego roku zostaną ogłoszone wybory, mające wyłonić spośród nas przyszłego prezydenta RP. Chcę w nich kandydować - powiedział.

Zobacz także

- Czas na człowieka, który - przychodząc z dołu - naprawi to, co zostało zepsute od góry. Chcę prezydenta, który rozdzieli szczepione w paraliżującym klinczu partie, a połączy podzielonych ludzi - stwierdził Hołownia.

Kandydat w wyborach prezydenckich 202 zdradził również szczegóły, dotyczące finansowania swojej kampanii.

Zobacz także

- Na razie finansuję to ze swoich środków. Liczę jednak na datki osób fizycznych. Jeśli zabrano nam kawał demokracji za nasze pieniądze, to my za nasze pieniądze ją sobie teraz odkupimy - zaznaczył.

"Wolę władzę która dba o wykluczonych"

Szymon Hołownia we wcześniejszej części przemówienia mówił m.in, że "trzeba doprowadzić do przyjaznego rozdziału kościoła od państwa"

- Od władzy, która martwi się o ławeczki niepodległości czy strzelnice w każdej gminie, wolę władzę która dba o wykluczonych komunikacyjnie, o bezdomnych, czy o transseksualną dziewczynę, która skoczyła z mostu bo była zaszczuta -  mówił.

- Polityka to dla mnie jedno z narzędzi robienia zmiany. Nie żadne bagno. A wmówiono nam że tak jest. Polityka nie jest od demonstrowania siły. Jest od tego by pokazać ludziom moc, jaka w nich tkwi - podkreślał.

 

RadioZET.pl/RadioZET