Zamknij

Milionerzy wesprą kampanię Hołowni? Dominika Kulczyk komentuje

02.12.2019 18:23
Szymon Hołownia
fot. Beata Zawrzel/ REPORTER

Dominika Kulczyk odniosła się do krążących od pewnego czasu informacji, mówiących o tym, że będzie jedną z osób, które zaangażują się finansowo w kampanię wyborczą Szymona Hołowni. - Nie angażuję się, ani nie zamierzam angażować się w żadne działania o charakterze politycznym - napisała na Facebooku.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Publicysta Szymon Hołownia, wciąż nie ogłosił oficjalnej decyzji o swoim starcie w wyścigu prezydenckim. - Sprawa jest bardzo poważna. Odpowiedzialne podejście do niej wymaga wielu badań, rozmów, namysłu, naprawdę ciężkiej pracy. Wiem i widzę, że wielu kolegów i koleżanek z mediów nie wytrzymuje już ciśnienia, ale proszę o odrobinę cierpliwości - poinformował na Facebooku.

Wirtualna Polska opublikowała sondaż, który konfrontuje kandydatury Andrzeja Dudy i Szymona Hołowni. Wynika z niego, że gdyby obaj panowie zmierzyli się ze sobą w II turze wyborów prezydenckich, to wygrałby je urzędujący prezydent.

Na Andrzeja Dudę zagłosowałoby 48,3 proc. badanych, a na Szymona Hołownię 28 proc. Co ciekawe, aż 23,7 proc. ankietowanych udzieliło odpowiedzi: nie wiem.

Kto sfinansuje kampanię wyborczą Szymona Hołowni?

Wraz z pojawieniem się informacji o możliwym kandydowaniu dziennikarza w wyborach prezydenckich, pada coraz więcej pytań o możliwe źródła finansowania jego kampanii wyborczej.

Zobacz także

Tygodnik "Do Rzeczy" sugerował niedawno, że wśród sponsorów kampanii Hołowni mogą znaleźć się m.in. Dominika Kulczyk i Grzegorz Hajdarowicz.

Zobacz także

ZOBACZ TAKŻE: Ranking 50 najbogatszych Polek. Liderką Dominika Kulczyk

Filantropka i inwestorka odniosła się do tych informacji na Facebooku: W związku ze spekulacjami medialnymi na temat mojego rzekomego zaangażowania materialnego w kampanię wyborczą pana Szymona Hołowni oświadczam, że pozostając wrażliwą na sprawy społeczne, nie angażuję się, ani nie zamierzam angażować się w żadne działania o charakterze politycznym - napisała Dominika Kulczyk.

RadioZET.pl