TVP Info: SN łamie Konstytucję, Juszczyszyn prześladowca. "Paskowy szaleje"

24.01.2020 18:57
Paski TVP Info
fot. Screen TVP Info

Paskowy TVP Info stanął na wysokości zadania - piszą internauci. To reakcja na pojawiające się na antenie Telewizji Polskiej paski sugerujące między innymi, że Sąd Najwyższy, który orzekł w czwartek, że sędziowie wybrani przez tzw. nową KRS nie są uprawnieni do orzekania, złamał Konstytucję.

Sąd Najwyższy w składzie trzech Izb rozstrzygał w czwartek, czy sądy z sędziami powołanymi z pomocą tzw. nowej KRS są prawidłowo obsadzone. Wystąpiła o to pierwsza prezes Sądu Najwyższego Małgorzata Gersdorf. Obrady próbowali zablokować politycy PiS i prezes TK Julia Przyłębska. To się jednak nie udało.

Po blisko siedmiu godzinach SN zakwestionował sędziów powołanych z pomocą nowej KRS i orzekł, że Izba Dyscyplinarna nie jest sądem, a wszystkie jej orzeczenia są wadliwe. Orzeczenia innych sądów obsadzonych z pomocą tzw. nowej KRS są ważne, ale przyszłe będzie można już kwestionować.

TVP Info: "SN łamie Konstytucję"

Niedługo po orzeczeniu SN głos zabrał resort sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry, uznając, że „uchwała SN z mocy prawa jest nieważna”. W podobnym tonie utrzymane były paski w TVP i TVP Info. „SN zakwestionował zasady demokracji”, „SN łamie Konstytucję”, „Nielegalna ustawa SN”, „SN postawił się ponad prawem” czy „Sędziowska kasta niszczy państwo polskie” – to tylko niektóre z pasków pojawiających się na ekranach w czwartek i piątek.

83265524_1045888022432675_2629164062742675456_n

"Paskowy może wszystko"

„To jest po prostu cyniczne kłamstwo”, „Wcześniej nie mieli problemu z łamaniem Konstytucji” – komentują internauci. Inny pyta na Twitterze: "Czy TVP ma kompetencje Trybunału Konstytucyjnego, stwierdzając samodzielnie, że Sąd Najwyższy łamie Konstytucję? Prawdę powiadają, że Paskowy z TVP może wszystko". 

Oburzenie w sieci wzbudził też jeden z pasków, który pojawił się w piątek po południu po tym, jak sędzia Paweł Juszczyszyn ws. list poparcia do nowej KRS ukarał grzywną szefową Kancelarii Sejmu Agnieszkę Kaczmarską. „Sędzia Juszczyszyn doprowadził do nędzy Z. Parowicza, teraz prześladuje szefową Kancelarii Sejmu” - grzmiało TVP Info. 

Zobacz także

RadioZET.pl