Zamknij

Dziennikarz TVP wyrzucał śmieci na trawnik. Został zwolniony

14.08.2020 09:28
Dziennikarz TVP zwolniony
fot. screen Miasto Lublin Facebook

Dziennikarz TVP3 Lublin, który rozrzucał śmieci na placu Lecha Kaczyńskiego, by skrytykować w materiale prezydenta miasta, stracił pracę – ustaliło Radio ZET.

Wczoraj informowaliśmy o niechlubnej praktyce dziennikarza TVP3 Lublin Tomasza Zalewy. By wzmocnić przekaz o zaśmieconym placu w centrum Lublina grzebał w śmieciach, które potem rozrzucał na trawniku. Taki przekaz pojawił się w wieczornej „Panoramie”.

Traf chciał, że przygotowany materiał nagrały kamery miejskiego monitoringu. Serwis „Miasto Lublin” na Facebooku udostępnił kompromitujące nagranie, pokazujące praktykę zastosowaną przez reportera.

TVP zwalnia dziennikarza. Wyrzucał śmieci na trawnik

Zobacz także

Dziś wiemy już, że Zalewa pożegnał się z pracą w lubelskiej TVP. - Stacja rozwiązała z nim umowę w trybie natychmiastowym – ustalił dziennikarz Radia ZET, Paweł Nadrowski.

Miasto zapowiedziało, że wzmożone patrole w rejonie placu Kaczyńskiego. - Jeśli chcecie nagrywać swoimi kamerami więcej materiałów w podobnym stylu, to lepiej omijajcie Plac Lecha Kaczyńskiego, bo będą mandaty – podało Miasto Lublin na Facebooku. 

RadioZET.pl