Zamknij

Znajdziesz nas także

Pobierz apkę Radia ZET

Rząd sypnie kasą na TVP? Media publiczne dostaną blisko 2 miliardy złotych

20.12.2019 16:09
Jacek Kurski
fot. Jan Bielecki/East News

Polacy coraz więcej dokładają do funkcjonowania mediów publicznych. Jak ustalił serwis Wirtualnemedia.pl resorty kultury i finansów przewidują dofinansowanie TVP i Polskiego Radia w 2020 roku na poziomie 1,95 miliarda złotych.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

TVP i inne media publiczne mogą liczyć na hojne dotacje państwa. W kończącym się roku wsparcie wynosiło 1,2 miliarda złotych. Jak ustaliły Wirtualnemedia.pl strumień pieniędzy podatników na media publiczne zwiększy się w przyszłym roku i to znacząco.

Zobacz także

Z wyliczeń ministerstw kultury i finansów wynika, że TVP i Polskie Radio miałyby otrzymać do 1,95 mld zł „rekompensaty abonamentowej za utracone wpływy”. Projekt ustawy w tej sprawie złożyli posłowie PiS. Na stronie internetowej Sejmu pojawił się w środę.

Komisję Europejską nie interesuje, skąd mamy pieniądze na finansowanie mediów, tylko jaka to jest kwota, czy wpływa na rynek i czy nie przekracza ustaleń. Kwota, która jest proponowana przez posłów, nie narusza zasad konkurencji

Paweł Lewandowski, wiceminister kultury, dla Wirtualnemedia.pl

Zobacz także

Z wyliczeń wynika, że media publiczne straciły nieco ponad miliard zł na tym, że 3,77 mln Polaków zwolnionych jest z płacenia abonamentu rtv. Przypomnijmy – za a. telewizyjny obowiązuje opłata 22,7 zł, a za radiowy 7 zł.

RadioZET.pl/Wirtualnemedia.pl