Zamknij

Kurski oficjalnie odwołany, ale zdołał zatrzymać Paczuską. Zarzucił jej intrygi

10.03.2020 12:39
Jacek Kurski Marzena Paczuska
fot. East News, screen Twitter

Na stronie Sejmu została opublikowana uchwała Rady Mediów Narodowych, która odwołała Jacka Kurskiego ze stanowiska prezesa zarządu TVP. Tymczasem w Telewizji trwa prawdziwa wojna podjazdowa. Jeszcze przed odejściem Kurski i Mateusz Matyszkowicz (członek zarządu) zawnioskowali, by Rada Nadzorcza TVP zawiesiła w zarządzie firmy Marzenę Paczuską, uchodzącą w telewizji za „człowieka prezydenta Dudy”. Padły wobec niej zarzuty, m. in. "stosowania intryg i dezinformowania Głowy Państwa". Jak piszą Wirtualnemedia.pl, wniosek został zaakceptowany. 

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku 

Jacek Kurski definitywnie żegna się z prezesurą w Telewizji Polskiej. Uchwała Rady Mediów Narodowych została właśnie opublikowana na stronie Sejmu. Wchodzi w życie z dniem ogłoszenia.

Zobacz także

Roszady w zarządzie TVP. Kurski zdążył zatrzymać Paczuską

Serwis wPolityce.pl poinformował dziś o wniosku, który Kurski (jeszcze jako prezes) i Matyszkowicz złożyli w sprawie zawieszenia trzeciego członka zarządu, Marzeny Paczuskiej. Czytamy, że wniosek został uwzględniony.

"Intrygi" i "dezinformacja" wobec głowy państwa

W piśmie padają zarzuty wobec Paczuskiej, m. in. w sprawie „bezpowrotnej straty w wysokości 272 tys. złotych (wstrzymanie emisji już zleconych bilbordów przed meczami piłkarskiej reprezentacji Polski).

Jak podaje serwis, Kurski i Matyszkowicz zarzucają Paczuskiej „niezrozumienie materii uchwał”, „kontestowanie reformy organizacyjnej spółki”, czy „brak kompetencji menadżerskich”.  

Nie informowała jednak nigdy Zarządu Spółki o jakichkolwiek zastrzeżeniach lub oczekiwaniach Kancelarii Prezydenta wobec TVP. Natomiast w chwili kryzysu w komunikacji związanym z grożącym wetem Prezydenta do ustawy rekompensatowej nie włączyła się w jakikolwiek odczuwalny sposób do walki o interes Spółki. Zaangażowała się w intrygi i dezinformowanie Głowy Państwa oraz otoczenia Prezydenta co do sposobu przedstawiania Prezydenta na antenach TVP

- wyliczają Kurski i Matyszkowicz, cytowani przez Wirtualnemedia.pl.

Zobacz także

Wniosek o zawieszenie trafił do szefa Rady Nadzorczej TVP, Macieja Łopińskiego. Został pozytywnie rozpatrzony, co oznacza zawieszenie Paczuskiej w zarządzie TVP na trzy miesiące. Sprawa zmian na szczycie TVP pozostaje otwarta, wrócimy do tematu. 

Sam Łopiński został dziś decyzją rady powołany na p. o. prezesa zarządu TVP. Informacje podano na stronie TVP.

RadioZET.pl/wpolityce.pl/Wirtualnemedia.pl