Zamknij

CBOS zrobił sondaż o stacjach telewizyjnych. Najgorzej wypada TVP

30.09.2019 15:20
Danuta Holecka
fot. Youtube screen

Sondażownia CBOS przed wyborami parlamentarnymi zapytała Polaków o ich opinie na temat największych stacji telewizyjnych. Jak się okazuje, najlepszą opinię mają o telewizji Polsat, a najgorszą… o TVP.

Spośród trzech stacji telewizyjnych, o które ankietowanych zapytał we wrześniu CBOS, zdecydowanie najlepiej postrzegany jest Polsat. Aż 71 proc. respondentów ma o tej stacji pozytywne zdanie, a tylko 10 proc. – negatywne.

Na drugim miejscu jest TVN. Tę stację dobrze ocenia 63 proc. badanych, źle – 20 proc. Najgorzej w badaniu wypadła telewizja publiczna. Pozytywnie TVP ocenia 56 proc. Polaków. CBOS podkreśla jednak, że to wciąż połowa Polaków. Trzeba jednak zwrócić uwagę, że największa grupa badanych, bo aż 32 proc., ma co do materiałów TVP zastrzeżenia.

Zobacz także

Jak zaznacza CBOS, "TVP najkorzystniej oceniają zwolennicy PiS oraz osoby identyfikujące się z prawicą, natomiast krytykuje przeważająca część potencjalnego elektoratu Koalicji Obywatelskiej, Lewicy i Koalicji Polskiej oraz osób o orientacji lewicowej. Z kolei stacje komercyjne, zwłaszcza TVN, a w znacznie mniejszym stopniu Polsat, są lepiej oceniane przez zwolenników ugrupowań opozycyjnych niż partii rządzącej. Częściej także dobrze wypowiadają się o nich badani o poglądach lewicowych i centrowych niż prawicowych. Ogólnie rzecz biorąc, opinie o Polsacie są najmniej zdeterminowane przez polityczne cechy ankietowanych".

Sondaż CBOS został przeprowadzony w dniach 12-19 września metodą wywiadów bezpośrednich wspomaganych komputerowo (CAPI) na liczącej 990 osób reprezentatywnej próbie losowej dorosłych mieszkańców Polski.

RadioZET.pl/PAP/CBOS