Zamknij

TVP rezygnuje z pokazywania „jedynek” PiS. Decyzja podjęta po krytyce widzów

15.07.2019 14:42
TVP
fot. Wikimedia.Commons

Telewizja Polska nie będzie jednak pokazywać u dołu ekranu grafik z politykami kandydującymi w wyborach parlamentarnych. Decyzję tę podjęto po krytycznych uwagach ze strony widzów, zarzucających TVP stronniczość. Sytuację tę skomentował już dyrektor Telewizyjnej Agencji Informacyjnej. 

O decyzji poinformował na swoim profilu na Twitterze dyrektor Telewizyjnej Agencji Informacyjnej Jarosław Olechowski. Przyznał, że została ona podjęta wskutek krytycznych uwag telewidzów po tym, jak TVP zaprezentowało u dołu ekranu „jedynki” Prawa i Sprawiedliwość we wszystkich okręgach. Zapewnił jednocześnie, że planowali tak przedstawiać kandydatów wszystkich partii. 

„Szanowni Państwo, w tej formie zamierzaliśmy informować o wszystkich »jedynkach« niezależnie od ich barw partyjnych. Jednak rezygnujemy z tej formy graficznej prezentacji z powodu dyskusji, jaką wywołała. O kandydatach będziemy informować w inny sposób” – napisał. 

Krytyka pod adresem TVP po prezentacji „jedynek PiS”

TVP od weekendu prezentowała kandydatów w wyborach do parlamentu ze wszystkich okręgów, ale jedynie tych startujących z list PiS, Wynikało to poniekąd z faktu, iż partia rządząca — ustami prezesa Jarosława Kaczyńskiego — jako jedyna dotychczas ogłosiła, kto i z jakiego okręgu będzie ją reprezentował podczas jesiennej elekcji.

Zobacz także

Niemniej jednak, jak podaje Gazeta.pl, formuła ta spotkała się z krytyką widzów, zarzucających telewizji publicznej stronniczość i sprzyjanie tylko jednemu ugrupowaniu, a nawet agitację wyborczą. Swoją negatywną opinię wyrazili także niektórzy politycy oraz internauci:

RadioZET.pl/Gazeta.pl/Twitter