Zamknij

Kolejne miliardy dla TVP. KO: te pieniądze powinny trafić na walkę z Covid-19

27.11.2020 11:47
dwa miliardy zł dla TVP
fot. PAP

Koalicja Obywatelska domaga się, aby 2 mld zł zaplanowane w budżecie dla TVP, zostały przeznaczone na "ratowanie życia i zdrowia Polaków". - Bez propagandy Polska wytrzyma, natomiast bez wsparcia leczenia COVID-u, bez wsparcia szpitali, może okazać się tak, że liczba ofiar koronawirusa będzie jeszcze większa - przekonuje Małgorzata Kidawa-Błońska.

Koalicja Obywatelska nie chce, aby TVP otrzymała 2 mld zł budżetowego wsparcia. Poseł PiS Henryk Kowalczyk na czwartkowym posiedzeniu sejmowej komisji finansów publicznych złożył poprawkę redakcyjną dotyczącą zawartych w budżecie zapisów o przeznaczeniu 2 mld zł w formie obligacji dla TVP.

Małgorzata Kidawa-Błońska oceniła, że rząd nie słucha Polaków i ich potrzeb. "Telewizja jest potrzebna bo bez niej ludzie nie dowiedzą się, jak wygląda świat, który gotuje nam PiS" - ironizowała Kidawa-Błońska.

TVP dostanie w 2021 roku 2 mld zł z budżetu. KO: przeznaczyć te pieniądze na walkę z COVID-19

"Żądamy tak, jak żądają wszyscy Polacy w naszym kraju, żeby te pieniądze, które są tak bardzo potrzebne, te 2 mld zł powinny być przeznaczone na to, co dla Polaków naprawdę jest ważne. Jesteśmy w sytuacji trudnej i trzeba pieniądze wydawać racjonalnie. Bez propagandy Polska wytrzyma, natomiast bez wsparcia leczenia COVID-u, bez wsparcia szpitali, może okazać się tak, że liczba ofiar koronawirusa będzie jeszcze większa. Dlatego żądamy, jak żądają wszyscy Polacy w kraju: te pieniądze muszą być przeznaczone na leczenie ludzi chorych na COVID" - oświadczyła.

Kidawa-Błońska oceniła, że nie ma w Polsce "mediów publicznych", lecz są "media PiS-owskie", które partia rządząca powinna finansować z własnych subwencji partyjnych.

Zobacz także

Według Mirosława Suchonia środki te powinny zostać przeznaczone na dofinansowanie szpitali powiatowych. "PiS woli przeznaczyć środki publiczne na propagandę w mediach publicznych zamiast na ratowanie zdrowia i życia Polaków - właśnie na szpitale powiatowe, które dzisiaj są zadłużone na miliardy złotych" - powiedział.

Posłuchaj podcastu

"Żądamy, żeby te środki zamiast na propagandę poszły właśnie na ratowanie zdrowia i życia Polaków np. na dofinansowanie szpitali powiatowych" - dodał Suchoń.

RadioZET.pl/ PAP