Zamknij

Tajemnicze słowa Kaczyńskiego. "To kosztowało tego człowieka życie"

04.09.2022 16:43

Jarosław Kaczyński zapewniał w Mielcu, że jego formacja jest bezwzględna w karaniu własnych polityków, jeżeli dopuszczają się oni nieprawidłowości i łamania prawa. - My karzemy naszych ludzi, my karzemy tak ostro, że nawet w jednym wypadku to kosztowało tego człowieka życie - powiedział szef PiS.

jarosław kaczyński
fot. PAP

Jarosław Kaczyński wyliczał w Mielcu sukcesy rządu PiS i ostrzegał przed powrotem do władzy partii Donalda Tuska. - To jest różnica między nami a naszymi poprzednikami. Jestem przekonany, że gdyby dzisiaj przy władzy była ekipa Tuska, to mielibyśmy podobną politykę do tej z lat 2010-2013, tzn. straty społeczeństwa, straty także przedsiębiorstw, bo przecież to uderza także w przedsiębiorstwa, byłyby bardzo duże - ocenił prezes PiS.

- Robimy wszystko, żeby Polacy byli ogrzewani, ażeby wzrost cen uderzał w nich stosunkowo mało. I będziemy robili to także w przyszłym roku. To jest ta sprawa dzisiaj najważniejsza - podkreślał.

Kaczyński: to kosztowało tego człowieka życie

Kaczyński odniósł się także do zarzutów o powstawanie rozmaitych afer z udziałem ludzi PiS. - Tu wchodząc, słyszałem "złodzieje, złodzieje". Proszę państwa, kto pozwolił na okradanie Polski na dziesiątki, setki miliardów złotych? Kto? Tamci! - powiedział.

- Kto dokonywał też różnego rodzaju mniejszych afer, bo ta VAT-owska była największa i paliwowa druga, ale też takie jak Amber Gold i tak dalej, i tak dalej, bo tego było naprawdę mnóstwo. Kto to zrobił? My czy oni? - kontynuował prezes PiS.

W wystąpieniu Kaczyńskiego padło także tajemnicze zdanie o rzekomej ofierze wewnątrzpartyjnych rozliczeń. - Czy my przyjmujemy zasadę pana Neumanna, że sądy są nasze i póki jesteś w Platformie Obywatelskiej, to ci nic nie zrobią? Nie. My karzemy naszych ludzi, my karzemy tak ostro, że nawet w jednym wypadku to kosztowało tego człowieka życie - przyznał polityk. Nie chciał jednak ujawnić, o kogo chodzi.

- Krótko mówiąc, my jesteśmy naprawdę pod tym względem twardzi. A że nie jesteśmy idealni, że różne rzeczy się zdarzają? No zdarzają się, proszę państwa, nie ma na świecie ludzi idealnych, nie ma ludzi bezgrzesznych, poza Chrystusem i Maryją. I nam się różne rzeczy zdarzają. Ale my na to reagujemy - podkreślił Kaczyński.

loader

RadioZET.pl