Zamknij

Czerwińska do odstawki? Gowin: będzie piastowała ważne stanowisko

29.05.2019 21:36
Czerwińska do odstawki? Gowin: będzie piastowała ważne stanowisko
fot. RAFAL OLEKSIEWICZ/REPORTER

Planowana na najbliższe dni rekonstrukcja rządu prawdopodobnie obejmie też minister finansów Teresą Czerwińską. Kto weźmie na siebie odpowiedzialność za obietnice z tzw. piątki Kaczyńskiego? Tego jeszcze nie wiadomo, choć w mediach huczy od spekulacji. Tymczasem na temat Czerwińskiej, niedługo po naradzie w siedzibie PiS na Nowogrodzkiej, wypowiedział się minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin.

W środę po południu w siedzibie PiS odbyło się spotkanie kierownictwa partii. Głównym tematem spotkania były zmiany w rządzie, bo w wyborach do Parlamentu Europejskiego mandaty europosłów uzyskali wicepremier Beata Szydło, szef MSWiA Joachim Brudziński, minister rodziny, pracy, polityki społecznej Elżbieta Rafalska, szefowa MEN Anna Zalewska, a także m.in. rzeczniczka rządu Joanna Kopcińska. Mandaty zdobyła też minister w KPRM Beata Kempa i wiceminister inwestycji i rozwoju Andżelika Możdżanowska.

Ale wśród tych, którzy mają także w wyniku rekonstrukcji odejść z rządu, wymieniana jest w mediach też minister finansów Teresa Czerwińska.

Zobacz także

O zmiany w rządzie pytany był w środę w Polsat News wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin.

Nie jest tajemnicą, że aż siedem pań minister opuszcza właśnie rząd, będą pełnić swoją misję w Brukseli.

Pytany o to, kto dostanie wakat po minister Czerwińskiej, Gowin odparł: "To pozostawmy jeszcze przyszłości". Czy szefowa MF na pewno odchodzi z rządu? "Z tego co wiem, to będzie nadal piastowała bardzo ważne stanowisko publiczne" - skomentował Gowin. Dopytywany, czy będzie to w Polsce czy za granicą, odparł, że chodzi o stanowisko w kraju. "W przyszłym tygodniu wszystko będzie jasne" - podkreślił.

Kto za Teresę Czerwińską?

Spekuluje się, że może to być albo sam premier Mateusz Morawiecki albo obecny wiceminister finansów Marian Banaś. Z kolei z doniesień "Rzeczpospolitej" wynika, że wśród kandydatów na to stanowisko znajduje się też m.in. sekretarz stanu w Kancelarii Premiera Jacek Sasin i prezes Giełdy Papierów Wartościowych Marek Dietl.

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP/Rzeczpospolita/Polsat News