Zamknij

"The Economist": PKN Orlen prowadzi rozmowy na temat zakupu Polska Press

09.10.2020 06:26
Logo grupy Orlen
fot. ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

Jak informuje brytyjski tygodnik "The Economist", PKN Orlen prowadzi rozmowy dotyczące kupna polskiego oddziału wydawnictwa Verlagsgruppe Passau (VGP) - Polska Presse.

PKN Orlen prowadzi rozmowy z niemieckim wydawnictwem Verlagsgruppe Passau (VGP) na temat zakupu jego polskiego oddziału, Polska Press - podał w czwartek wieczorem brytyjski tygodnik "The Economist".

Zobacz także

Do Polska Press należy 20 spośród 24 wydawanych w Polsce dzienników regionalnych. Jak pisze "The Economist", mimo że większość z tych gazet ma stosunkowo niewielki nakład, są one ważne dla Prawa i Sprawiedliwości, ponieważ ich czytelnikami są zazwyczaj mieszkańcy wiejskich, bardzo katolickich części Polski, będący trzonem elektoratu partii rządzącej.

PKN Orlen wykupi Polska Presse? Trwają rozmowy

"The Economist" wyjaśnia, że ewentualny zakup tytułów VGP przez PKN Orlen miałaby być częścią działań rządu na rzecz dekoncentracji mediów w Polsce.

Zobacz także

Jak przypomina, że w jednym z niedawnych wywiadów lider Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński powiedział, że chciałby ograniczyć udział inwestorów zagranicznych w polskich mediach do nie więcej niż 30 proc., a dekoncentracja ograniczyłaby liczbę tytułów, które może posiadać jedna grupa medialna..

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Radiozet/PAP