Zamknij

Marszałek Senatu. Tomasz Grodzki z KO wspólnym kandydatem opozycji

08.11.2019 09:43
Tomasz Grodzki
fot. WOJCIECH STROZYK/REPORTER

– Tomasz Grodzki został kandydatem opozycji na marszałka Senatu – poinformował na konferencji prasowej Grzegorz Schetyna. „Jako pierwszy ujawnił próbę politycznej korupcji po wyborach 13 października” – mówił lider PO. Kandydatem na wicemarszałka Senatu ze strony PO został Bogdan Boruszewicz. 

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Grzegorz Schetyna – na wspólnej konferencji prasowej z prezesem PSL Władysławem Kosiniakiem-Kamyszem i szefem SLD Włodzimierzem Czarzastym – poinformował, że PO-KO, PSL i Lewica ustaliły zasady współpracy w Senacie: zasady powołania prezydium i potwierdzenia tego, że 51 senatorów to większość, która będzie zarządzać polskim Senatem przez najbliższą kadencję.

Tomasz Grodzki kandydatem na marszałka Senatu 

W imieniu Platformy Obywatelskiej Koalicji Obywatelskiej będziemy wskazywać kandydata, będę rekomendował dzisiaj na posiedzeniu zarządu krajowego PO prof. Tomasza Grodzkiego jako kandydata na marszałka Senatu. To wyjątkowa postać, osoba z wielką kwalifikacją polityczną, merytoryczną, medyczną, ale także moralną.

GRZEGORZ SCHETYNA

– Zgodziliśmy się co do tej kandydatury dlatego też, że jako pierwszy ujawnił próbę politycznej korupcji, której miał być poddany po wyborach 13 października – dodał szef Platformy Obywatelskiej. 

– Na wicemarszałka Senatu ze strony Lewicy została rekomendowana Gabriela Morawska-Stanecka – poinformował szef SLD Włodzimierz Czarzasty

RadioZET.pl/PAP