Zamknij

Lis pochwalił się sukcesem córki. Pogratulował mu Duda. "Ważny moment"

07.02.2020 14:02
Duda Lis
fot. Tomasz Jastrzębowski/Reporter

Tomasz Lis pochwalił się osiągnięciem swojej starszej córki, która obroniła właśnie pracę magisterską. Post w mediach społecznościowych skomentował już prezydent Andrzej Duda, a na jego gratulacje dziennikarz zdążył już odpowiedzieć. 

Jak poinformował na Twitterze Tomasz Lis, jego starsza córka Pola obroniła właśnie pracę magisterską z zakresu amerykańskiej polityki zagranicznej. Dumny tata nie mógł się powstrzymać, aby pochwalić się tym sukcesem w sieci:

Internauci gratulowali naukowego osiągnięcia panny Lis, a wśród nich niespodziewanie znalazł się także prezydent. Andrzej Duda - którego córka Kinga również odniosła niedawno sukces i zacznie pracę w jednej z kancelarii prawniczych w Londynie - poczuł zew ojcowskiej solidarności z redaktorem naczelnym "Newsweeka", z którym przecież wiele ich różni:

Sam Lis ustosunkował się już do gratulacji prezydenta i podziękował za nie. "Bardzo dziękuję, przypominając, że publicznie pisałem o sukcesach Pana córki. Jak ustaliliśmy sobie w rozmowie sprzed pięciu lat córki są najważniejsze i największe różnice polityczne w żaden sposób ich nie obejmują" - napisał:

Sprawa, do której nawiązał Lis, miała miejsce przed pięcioma laty w trakcie kampanii prezydenckiej. Lis udostępnił wówczas tweeta z rzekomego konta Kingi Dudy, w którym pisano, że Andrzej Duda odda Amerykanom Oscara za "Idę", bo "prawda jest ważniejsza od jakiejś tam nagrody z żółtej blachy".

Zobacz także

Szybko okazało się, że profil był fałszywy, a Duda nazwał posługiwanie się nim na antenie telewizyjnej "wstrętnym". Dziennikarz szybko zreflektował się odnośnie swojego czynu i przeprosił za niego, zarówno na w telewizji, jak i Dudę osobiście, gdy ten pojawił się w budynku Ringel Axel Springer:

RadioZET.pl/Twitter