Zamknij

Tomasz Siemoniak o związkach partnerskich: „Wrócimy do tematu”

22.05.2019 11:06
Tomasz Siemoniak o związkach partnerskich: „Wrócimy do tematu”
fot. RadioZET

– Platforma Obywatelska wróci do tematu związków partnerskich, jak tylko odzyska władzę – mówił dziś w Gościu Radia ZET Tomasz Siemoniak, były wicepremier i minister obrony narodowej.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku:

Związki partnerskie to jeden z bardziej dyskusyjnych tematów w polityce. Ostatnio wybrzmiał w kontekście wypowiedzi Rafała Grupińskiego. Polityk PO na Marszu Koalicji Europejskiej odparł jednemu z pytających, że na razie partia nie zabiera w tej kwestii twardego stanowiska.

My na pewno w tej sprawie będziemy działać progresywnie, ale po dwudziestym października. Po prostu musimy prowincję przyciągnąć do głosowania. Stąd dzisiaj nie eksponujemy tego za bardzo.

Rafał Grupiński, na Marszu KE

Ta wypowiedź poszła w świat. Nagranie stało się nie tylko dla politycznych oponentów PO, ale i całej Koalicji Europejskiej, dowodem na wewnętrzne rozdarcie w sprawie związków partnerskich.

W sprawie dopytywała byłego wicepremiera PO prowadząca „Gościa Radia ZET” redaktor Beata Lubecka.

– Czy nie może pan powiedzieć jasno i wyraźnie: „Tak, jeśli odzyskamy władzę, jeśli wygramy wybory, będziemy forsować związki partnerskie, wprowadzimy związki partnerskie”?
Tomasz Siemoniak, wzorem Grupińskiego... nie zabrał jednoznacznego stanowiska.

Nie powiem, że będziemy forsować… Tutaj diabeł tkwi w szczegółach. Na pewno, gwarantuję to, do tego tematu wrócimy. Projekt takiej ustawy będzie przedłożony. O szczegółach nie chcę mówić, bo jest na to po prostu za wcześnie. Trzeba dłuższej rozmowy. Uważam, że to jest sprawa bardziej skomplikowana niż tytuł w portalu czy taka doraźna prowokacja jak w przypadku posła Grupińskiego.

Tomasz Siemoniak, były wicepremier i szef MON, PO

Jedno jest pewne – postulat związków partnerskich nie wybrzmi w jednoznacznym stanowisku przed wyborami do Parlamentu Europejskiego ze strony szerokiej politycznie i światopoglądowo Koalicji Europejskiej.

źródło: RadioZET.pl