Zamknij

Tusk do PiS: Jestem na urlopie. Chwilowo żadnych zbrodni nie popełniam

24.07.2020 20:13
Donald Tusk
fot. East News

Po zatrzymaniu Sławomira Nowaka politycy Prawa i Sprawiedliwości publicznie domagali się komentarza ze strony Donalda Tuska. "Polska wstrzymała oddech. Ktokolwiek widział lub wie, gdzie schował się 'król' Europy" - ironizowała europosłanka PiS Beata Mazurek.

Sławomir Nowak, b. minister transportu oraz b. szef ukraińskiej agencji drogowej Ukrawtodor został w środę decyzją warszawskiego sądu aresztowany na trzy miesiące. We wtorek były polityk Platformy Obywatelskiej usłyszał zarzut kierowania w okresie od października 2016 r. do września 2019 r. zorganizowaną grupą przestępczą czerpiącą korzyści z korupcji.

Nowak jest podejrzany o żądanie i przyjmowanie korzyści majątkowych i osobistych w zamian za przyznawanie prywatnym podmiotom kontraktów na budowę i remont dróg na Ukrainie, a także o pranie pieniędzy. W efekcie tych przestępstw miał uzyskać 1,3 mln zł.

Tusk do PiS: informuję władze, że jestem na urlopie, nie na emeryturze

Po zatrzymaniu Sławomira Nowaka wielu polityków PiS domagało się reakcji i komentarza ze strony Donalda Tuska. Były premier sprawy jednak nie komentował.

Zobacz także

- Polska wstrzymała oddech. Ktokolwiek widział lub wie, gdzie schował się 'król' Europy, co tam, całego świata, proszony jest o pilną informację i kontakt z PO. Niepotwierdzone źródła sugerują, że Donalda Tuska szukają już Niemcy i Rosja. Prośba tylko o poważne sugestie - ironizowała na Twitterze europosłanka PiS Beata Mazurek.

W końcu jednak były premier zabrał głos. - Informuję władze, że jestem na urlopie, więc chwilowo żadnych zbrodni nie popełniam. Urlopie, podkreślam, nie emeryturze - napisał Tusk.

Zobacz także

RadioZET.pl/ Twitter/ PAP